×

Przerażający wypadek na Podkarpaciu. Kosiarka zabiła 25-letniego Adama

Kosiarka zabiła 25-letniego Adama. 25-latek został wciągnięty w mechanizm koszący zainstalowany do ciągnika rolniczego. Zginął na miejscu.

Kosiarka zabiła 25-letniego Adama

Jak informuje Fakt, do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (19 lipca) w Moszczańcu na Podkarpaciu. Tego dnia 25-letni Adam spotkał się z kolegą. Przez chwilę towarzyszył mu w koszeniu trawy ciągnikiem. Następnie Adam wyszedł z kabiny i udał się w swoją stronę. Kierowca nie wiedział, że młody mężczyzna nie opuścił pastwiska. Doszło do tragedii…

25-latek położył się w gęstej trawie na obrzeżach pastwiska, aby odpocząć. Prawdopodobnie usunął. W tym miejscu zaczął kosić 22-latek. Nagle wyczuł, że maszyna gaśnie, bo coś utknęło w kosiarce. Kiedy do niej zajrzał, jego oczom ukazał się makabryczny widok…

Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, a nawet przyleciał śmigłowiec lotniczego pogotowia. Niestety Adama nie udało się uratować. 25-latek zmarł na miejscu.

Apel policji

25-letni Adam pochodził z sąsiedniej miejscowości. Zostawił zrozpaczonych rodziców, z którymi mieszkał. Wszyscy sąsiedzi współczują im tak ogromnej tragedii:

Grzeczny, spokojny chłopak. Pracował na budowach, w lesie, tam gdzie było zajęcie. Mieszkał z rodzicami. To dla nich wielka tragedia. Wszyscy im bardzo współczujemy.

– powiedzieli w rozmowie z Faktem mieszkańcy Posady Jaśliskiej.

Aspirant sztabowy Paweł Buczyński oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie poinformował, iż decyzją prokuratora ciało młodego mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Natomiast 22-letni operator ciągnika był trzeźwy.

Policjant zaapelował o zachowanie ostrożności podczas prac polowych:

Każdego roku dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków, których przyczyną jest brak rozwagi. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w czasie obsługi maszyn rolniczych oraz odpowiedzialnych zachowaniach w sytuacji, gdy znajdujemy się w bezpośrednim zasięgu działania tych maszyn.

Źródła: www.fakt.pl, podkarpacka.policja.gov.pl, nowiny24.pl
Fotografie: Policja Podkarpacka, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij