×

10-latka zaszła w ciążę w wyniku gwałtu. Kościół urządza jej baby shower

Kościół urządził „baby shower” 10-latce zgwałconej przez ojczyma. Chociaż przysługuje jej legalna aborcja, musi urodzić dziecko.

Zgwałcona 10-latka

Na początku 2020 roku w domu na przedmieściach Monte Caseros w Argentynie, Horacio Insaurralde zgwałcił 10-letnią córkę swojej konkubiny. Dziewczynka wraz z matką mieszkały wtedy w jego domu. Matka 10-latki ostatecznie zerwała związek, ale nie dlatego, że doszło do gwałtu na dziewczynce, tylko ponieważ doszła do wniosku, że jej i Horacio się nie układa.

Dwa miesiące później babcia 10-latki zauważyła, że dziecku zmienia się figura. Zaniepokojona rosnącym brzuchem, nakłoniła córkę, by zabrała dziewczynkę do lekarza. Kiedy wyszło na jaw, że 10-latka jest w ciąży, rodzina podjęła decyzję o aborcji. W Argentynie terminacja ciąży jest legalna gdy ciąża zagraża zdrowiu matki lub jest wynikiem gwałtu.

W tym przypadku zachodziły obie te przesłanki. Jednak lekarz nakłonił rodzinę do zmiany decyzji, twierdząc, że przerwanie ciąży u 10-latki w 24. tygodniu ciąży jest bardziej ryzykowne niż jej donoszenie.

Gwałt pod szkołą podstawową 0
Pixabay

 

Kościół urządził „baby shower”

Dziewczynka przebywa obecnie w szpitalu Louisa Torrense de Vidal w mieście Corrientes w Argentynie. Lekarze przygotowują się do przyjęcia porodu metodą cesarskiego cięcia.  Tymczasem pobliski kościół ewangelicki urządził… „baby shower” zgwałconej 10-latce.

Jak wyjaśnił Pastor Kościoła Apostolskiego i Prorocznego Monte Caseros, nie odnosi się w żaden sposób do zmuszania 10-latki do donoszenia ciąży z gwałtu. Po prostu uznał, że w obecnej sytuacji rodzinie przyda się każda pomoc. W rozmowie z serwisem mirror.co.uk, powiedział:

Jestem neutralny. To jest decyzja rodziny. Nie udzieliliśmy jej żadnej rady. Dziecko jest w ciąży. Jednak ta ciąża to zapowiedź nowego życia, a dziewczynka musi być pod opieką psychologiczną.

Sprawca całego nieszczęścia, Horacio Insaurralde przebywa w areszcie. Jak ujawnił prokurator Oscar Fabian Soto:

Około miesiąca temu sprawa trafiła do sądu i oczekuje na ustalenie terminu rozprawy przez trybunał karny Paso de los Libres.

smutna kobieta
Pxhere
Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.mirror.co.uk
Fotografie: pixnio.com

Może Cię zainteresować

zamknij