×

Koronawirus w żłobku w Warszawie. Mimo to sanepid nie zamknie placówki

Koronawirus w żłobku w Warszawie. Epidemia jest niebezpieczna dla każdego z nas niezależnie od wieku. Bardzo narażone na powikłania COVID-19 są nie tylko osoby starsze, ale również dzieci. Jednak mimo wykrycia wirusa w organizmie jednego z maluszków, sanepid nie podjął decyzji o zamknięciu placówki.

Koronawirus w żłobku

Informacja o zakażeniu dziecka wywołała ogromny strach wśród wszystkich rodziców. Wiadomo już, że chore dziecko uczęszczało do placówki na warszawskiej Woli przy ul. Ożarowskiej. Pomimo faktu, że mogło dojść do rozniesienia patogenu na terenie żłobka, nie zdecydowano o jego zamknięciu.

Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy powiedziała, że żłobek będzie w dalszym ciągu funkcjonował.

Została zamknięta grupa, do której uczęszczało dziecko z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Jedenaścioro dzieci plus trzyosobowy personel przebywa poza placówką w odosobnieniu, zgodnie z decyzją sanepidu.

Przewiduje się poddanie testom na COVID-19 wszystkich opiekunów zatrudnionych w żłobku. Łącznie jest to aż 28 pracowników.

Nie jest to pierwszy przypadek koronawirusa w placówce dla najmłodszych. Przed niecałym tygodniem do zakażenia koronawirusem doszło w warszawskim przedszkolu przy ul. Ryżowej. Wówczas okazało się, że jedno z dzieci jest nosicielem wirusa. Kwarantanną objęto nie tylko przedszkolaki, ale także ich rodziny i wybranych pracowników.

W przedszkolach nie jest bezpiecznie

Wiadomości napływające z kolejnych przedszkoli i żłobków nie napawają optymizmem. Do zakażenia koronawirusem doszło w następnej placówce w Białymstoku. Od piątku 12 czerwca zamknięto Przedszkole Samorządowe nr 51 przy ul. Bohaterów Monte Cassino, po tym jak u jednej z osób wykryto koronawirusa.

Tadeusz Truskolaski, prezydent Miasta Białystok potwierdził tę informację.

Kolejny przypadek koronawirusa potwierdzono u osoby z obsługi przedszkola, będącej na kwarantannie domowej. Od jutra z tego powodu będzie zamknięte Przedszkole Samorządowe nr 51 na ul. Monte Casino.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować