×

Koronawirus w zakładzie drobiarskim. Już ponad 230 zakażonych

Koronawirus w zakładzie drobiarskim. Kolejne ognisko zakażeń potwierdzono w Wielkopolsce. Chorych jest już ponad 230 osób.

Koronawirus w zakładzie drobiarskim

W zakładzie drobiarskim firmy Ami w Mikstacie pod Ostrzeszowem zatrudnionych jest 781 pracowników. Rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube poinformował we wtorek (4 sierpnia), że zakażenie COVID-19 stwierdzono już u 233 pracowników. W kwarantannie przebywa jeszcze 170 osób. Dodał jednak, że „dane te mogą ewaluować”:

Wiemy już, że źródłem zakażenia był pracownik tej firmy. W chwili obecnej mamy wszystkie osoby przebadane. Większość chorych ma skąpe lub żadne objawy, leczą się w domu. W szpitalu przebywa zaledwie kilka osób – ich stan jest stabilny.

Zarząd spółki podjął decyzję o wstrzymaniu wszystkich prac w firmie. W oficjalnym komunikacie nadesłanym we wtorek (4 sierpnia) PAP czytamy, że wszyscy pracownicy zostali przebadani, zakład został zdezynfekowany, a produkcja wstrzymana do odwołania.

Podjęto decyzję o przeprowadzeniu powtórnych badań wymazowych w końcówce tygodnia.

Mobilny punkt pobrań wymazów

Wojewoda wielkopolski podjął decyzję o skierowaniu do Mikstatu mobilnego punktu pobrań wymazów. Od piątku (7 sierpnia) mieszkańcy będą mogli bezpłatnie się przebadać. Wcześniej jednak należy się zarejestrować. Numery telefonu podano na stronach Urzędu Wojewódzkiego.

Z kolei w następny poniedziałek i wtorek (10-11 sierpnia) taki punkt stanie w Ostrzeszowie.

Firma AMI to potentat w produkcji drobiu i wędlin w Polsce. Produkty firmy są dostępne m.in. w Lidlu, Kauflandzie, Makro i Selgrosie i eksportowane do wielu krajów.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.polsatnews.pl, tvn24.pl, poznan.wyborcza.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować