×

Koronawirus w Wielkopolsce i w pozostałych regionach Polski. Najnowsze dane MZ

Koronawirus w Wielkopolsce i w pozostałych regionach Polski. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w kraju. Gdzie jest najgorzej?

Koronawirus w Wielkopolsce

W Polsce wybuchło kolejne ognisko epidemii. Koronawirusa wykryto w fabryce mebli tapicerowanych Wersal pod Kępnem w województwie Wielkopolskim.

Zaczęło się od dwóch pracowników, którym zlecono kwarantannę. Niestety z czasem okazało się, że zakażonych osób jest dużo więcej. Jak podaje wiceburmistrz Kępna, 20 maja w fabryce mebli Wersal było już ponad 150 potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Jednak wkrótce liczba ta może dodatkowo wzrosnąć, ponieważ w zakładzie zatrudnionych jest 900 osób.

Choć zakład leży na terenie gminy Baranów, to w fabrykach pracownicy pochodzą również z gminy Kępno i okolic. Jesteśmy więc pełnej mobilizacji. Na terenie powiatu kępińskiego przybyło 78 przypadków i w tej chwili zarażonych jest 156 osób.

– wyjaśnia Krzysztof Godek, wiceburmistrz Kępna.

Nadal większość załogi oczekuje na wyniki testów. Na tę chwilę fabryka wstrzymała część produkcji, a pomieszczenia zakładu były dwukrotnie dezynfekowane. Pracownicy fabryki mebli Wersal mają jednak żal do swoich pracodawców, że nie zlecili wcześniej badań. Teraz zakażone mogą być także ich rodziny.

Jak powiedzieli „Gazecie Wyborczej”:

Gdyby zrobili nam te testy kilka tygodni wcześniej, wielu ludzi udałoby się uratować przed koronawirusem.

Sytuacja w Polsce na dzień 21 maja 2020

Ministerstwo Zdrowia opublikowało drugi tego dnia komunikat. Jak czytamy, w ciągu ostatnich kilku godzin potwierdzono 160 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej odnotowano ich w województwie śląskim, mazowieckim, dolnośląskim i wielkopolskim.

Wykryte zakażenia dotyczą województw:
śląskiego (62),
mazowieckiego (46),
dolnośląskiego (16),
wielkopolskiego (10),
opolskiego (8),
łódzkiego (6),
małopolskiego (5),
kujawsko-pomorskiego (2),
lubelskiego (2),
pomorskiego (2),
podkarpackiego (1).

Ministerstwo Zdrowia z przykrością poinformowało także o kolejnych 7 przypadkach śmiertelnych.

Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-K Warszawa, 76-M, 70-M Radom, 51-K Wrocław (mieszkanka woj. wielkopolskiego), 59-M Ostrów Wielkopolski, 85-K Tychy, 63-M Cieszyn. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ogólna liczba wykrytych przypadków koronawirusa w Polsce wynosi: 20 143 (w tym 972, to osoby zmarłe). Dobra wiadomość jest taka, że na terenie całego kraju mamy już 8 452 ozdrowieńców.

Źródła: www.money.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować