×

Masowe zakażenie koronawirusem w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie

W Szpitalu Bródnowskim w Warszawie wykryto dwa ogniska wirusa SARS-CoV-19. Sytuacja jest na tyle poważna, że konieczne okazało się całkowite zamknięcie kilku oddziałów i ograniczenie pracy.

Koronawirus w Szpitalu Bródnowskim

Jak podała Dyrekcja placówki już od 7 dni zamknięty jest Oddział „Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii”. Jest to spowodowane faktem, że w szpitalu doszło do zakażenia jednego z lekarzy oraz 3 pacjentów. Wkrótce może się okazać, że chorych na Covid-19 jest znacznie więcej.

Oczekujemy na dalsze wyniki personelu jak i pacjentów. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami część personelu pozostaje na kwarantannie.

3 dni temu, 24.03.2020r. zamknięto również Oddział  „Chorób Wewnętrznych, Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego”.

Zakażony jest jeden lekarz, jedna pielęgniarka oraz 4 pacjentów. Oczekujemy na dalsze wyniki personelu jak i pacjentów. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami część personelu pozostaje na kwarantannie.

Co dalej?

Szpital zapewnia, że o wszystkich działaniach na bieżąco informowana jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Reszta Oddziałów i Pracowni na razie funkcjonuje w ograniczony sposób. Wstrzymano przyjęcia i zabiegi planowe, pracę poradni oraz odwiedziny. W budynku regularnie prowadzone są częstsze niż normalnie zabiegi dezynfekcyjne pomieszczeń oraz ciągów komunikacyjnych. Szpital zapewnia, że posiada wystarczającą ilość środków ochrony osobistej. W ramach profilaktyki stale zwiększane są ich zapasy magazynowe.

Nadrzędnym celem podejmowanych działań pozostaje zabezpieczenie pacjentów przebywających w szpitalu, pracowników oraz podtrzymanie dalszej pracy szpitala w wyznaczonym zakresie , w czasie nadzwyczajnej sytuacji.

Na chwilę obecną ilość zakażeń koronawirusem w Polsce wynosi 1 289. Miało miejsce 16 zgonów.

Fotografie: Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować