×

Koronawirus w poznańskim McDonaldzie. Zakażonych jest dwóch pracowników

Koronawirus w restauracji McDonald’s został wykryty przez sanepid w Poznaniu. Zakażonych jest dwóch pracowników, a 34 osoby trafiły na kwarantannę.

Koronawirus w restauracji McDonald’s

Radio Poznań donosi o wykryciu koronawirusa u dwóch pracowników McDonalda przy ul. Rzecznej 2 (przy skrzyżowaniu Bałtycka/Gdyńska). W związku z tym Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu na kwarantannę skierowała 34 osoby, które miały z nimi kontakt.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy w oświadczeniu, w lokalu przeprowadzono dezynfekcję i został on ponownie otwarty:

Po otrzymaniu informacji z Sanepidu o braku przeciwwskazań, restauracja została ponownie otwarta przy udziale załogi, która nie miała kontraktu z osobą zakażoną.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna prosi o kontakt wszystkie osoby, które w ciągu ostatnich pięciu dni były w tym lokalu.

Koronawirus w Wielkopolsce

Województwo wielkopolskie jest jednym z najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa – w piątek (9 października) odnotowano tam 436 nowych przypadków.

Ogólna liczba osób chorych na Covid-19 w Wielkopolsce wynosi 10 042. Zmarło 352 pacjentów.

To nie pierwszy raz, kiedy potwierdzono koronawirusa w poznańskim McDonald’s. Wcześniej do podobnej sytuacji doszło w marcu, w lokalu przy ul. Hetmańskiej. Wówczas na kwarantannę skierowano 40 osób. Wszystko przez to, że w restauracji pracował syn zakażonej kobiety.

Źródła: poznan.naszemiasto.pl, wiadomosci.wp.pl, www.onet.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Google Maps, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij