×

Ksiądz z koronawirusem. Wystosował ważny apel do wiernych, o kontakt z sanepidem

Po tym, gdy u jednego z księży wykryto koronawirusa, pozostali duszpasterze  z parafii Św. Jadwigi Królowej podjęli decyzję o zamknięciu kościoła. W oczekiwaniu na przeprowadzenie testów, proszą o zgłaszanie się wiernych, którzy w minionych dniach mieli kontakt z księżmi z parafii.

Ksiądz zarażony koronawirusem

W parafii Św. Jadwigi Królowej w Radomiu wykryto koronawirusa u jednego z księży. Okazało się, że miał on kontakt z osobą, u której przeprowadzony test dał wynik pozytywny. Prawdopodobnie duchowny zaraził się od niej.

Testom na obecność koronawirusa mają być poddani pozostali duszpasterze z parafii.  W trosce o bezpieczeństwo wiernych, podjęli oni decyzję o zamknięciu kościoła. Zresztą i tak  nie mieli innego wyjścia, bo czterech z nich zostało objętych kwarantanną.  Msze wielkanocne odprawią w swoich pokojach. Jak wyjaśnia parafia na oficjalnej stronie:

Choć wszyscy czujemy się dobrze, oznacza to, że stanowimy potencjalne zagrożenie dla Was, dlatego pozostaniemy w naszych mieszkaniach. Testowi zostaną poddani pozostali duszpasterze. Dla zwiększenia bezpieczeństwa kościół zostaje zamknięty dla wiernych.

Koronawirus w radomskiej parafii

Księża zapewniają, że od początku pandemii, dużo wcześniej zanim w ich gronie pojawiło się zakażenie, przestrzegali zasad bezpieczeństwa. Jak można się domyślać, w ten sposób uspokajają wiernych, że zagrożenie nie jest wielkie:

Na każdym etapie naszej aktywności zachowaliśmy bardzo dużą staranność (forma spowiedzi z zachowanie dystansu 3 m między spowiednikiem i penitentem, dezynfekowanie palców po komunii świętej, szybka forma odwiedzin u chorych i każdorazowa dezynfekcja rąk). Jest dla nas ogromnym bólem, że bez naszej winy mogliśmy się stać źródłem zagrożenia dla Was.

Mimo wszystko duchowni zaapelowali do wiernych, którzy w dniach 30.03 – 6.04 mieli kontakt z księżmi z parafii Św. Jadwigi Królowej, by zgłaszali się telefonicznie pod wskazane numery telefonów. Tam otrzymają dalsze instrukcje, a ich dane zostaną przekazane do Sanepidu.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.facebook.com
Fotografie: www.afcent.af.mil

Może Cię zainteresować

zamknij