×

Koronawirus w Polsce: nowe zakażenia. 134 kolejnych przypadków i 7 zgonów!

Koronawirus w Polsce: nowe zakażenia. Ministerstwo Zdrowia podało kolejne dane dotyczące potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zachorowań na Covid-19. Obecna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi: 2554. Odnotowano również 7 zgonów!

Koronawirus w Polsce: nowe zakażenia

Resort zdrowia rano poinformował o 36 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce, zaś po południu zaktualizowano te dane o kolejnych 73 zakażonych. To jednak nie był koniec wiadomości na ten temat od ministerstwa. Okazuje się, że zdiagnozowano jeszcze 134 przypadki, co daje w sumie 243 wykrytych zakażeń w ciągu ostatniej doby.

Dotyczą one:

68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

W związku z tym, obecna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi: 2 554.

Kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o 7 kolejnych przypadkach śmiertelnych. Są to:

  • 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu,
  • 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu,
  • 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu,
  • 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu,
  • 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach,
  • 59-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu,
  • 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu.

Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Wcześniej dowiedzieliśmy się o 3 zgonach, będącymi również następstwem powikłań związanych z chorobą Covid-19.

To: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby, a także 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach.

W sumie w naszym kraju zmarło już 43 osoby zakażone koronawirusem.

Od 1 kwietnia wchodzą w życie nowe obostrzenia

Wprowadzono nowe obostrzenia w związku z koronawirusem, a właściwie z walką z pandemią. Dotyczą one ograniczenia w liczbie klientów w sklepach, na targach oraz w placówkach pocztowych.

Ponadto, w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy oraz punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia.

Salony urody i tatuażu są od dziś zamknięte, a usług tych nie można realizować nawet w dojazdem do klienta, czyli poza salonem. Z kolei wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą nieczynne w weekendy.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: twitter.com
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować