×

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażeń z dnia 29 kwietnia godz. 10

Koronawirus w Polsce: nowe przypadki zakażeń. Ile osób zachorowało, a ile wyzdrowiało? Czy są kolejne ofiary śmiertelne, które zmarły w ciągu ostatniej doby? To jedne z najczęstszych pytań, które sobie zadajemy, czekając na poranny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Jak wyglądają te dane z dnia 29 kwietnia?

Koronawirus w Polsce: nowe przypadki zakażeń

Ministerstwo Zdrowia dzisiaj po godz. 10 udostępniło w mediach społecznościowych najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Wynika z nich, że mamy 197 nowych i potwierdzonych przypadków. Dotyczą one województw:
śląskiego (57),
dolnośląskiego (39),
pomorskiego (28),
wielkopolskiego (23),
kujawsko-pomorskiego (19),
małopolskiego (11),
opolskiego (8),
zachodniopomorskiego (4),
podkarpackiego (3),
lubelskiego (3),
świętokrzyskiego (2).

Resort poinformował również o śmierci kolejnych 10 osób z Covid-10. Kim są ofiary?

Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 62-K i 93-M Tychy, 73-K, 70-K i 96-M Zgierz, 84-K Kraków, 86-M Racibórz, 76-M, 72-K, 90-K Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażeń w Polsce, to 12 415 (w tym 606 przypadki, to osoby zmarłe).

II etap odmrażania gospodarki

Premier Mateusz Morawiecki już dzisiaj ma przedstawić termin oraz zakres następnego etapu znoszenia obostrzeń związanych z pandemią.

II etap odmrażania gospodarki zakłada otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych (z ograniczeniami). Otwarte mają zostać także sklepy budowlane w weekendy i niektóre instytucje kultury (muzea, biblioteki i galerie sztuki). W planie uwzględniono również organizację opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i klasach 1-3.

Dokładnie nie wiadomo, jakie decyzje zostaną dzisiaj ogłoszone. Członkowie gabinetu premiera Morawieckiego wielokrotnie podkreślali, że wszystko zależy od stanu epidemiologicznego w kraju, a także wytycznych resortu zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

I etap odmrożenia gospodarki obowiązuje od 20 kwietnia. W jego ramach rząd zezwolił na otwarcie parków i lasów, a także zmienił zasady dotyczące liczby osób w kościołach oraz sklepach spożywczych. Natomiast dzieci od 13. roku życia mogą wychodzić z domu bez nadzoru osoby dorosłej.

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować