×

Koronawirus w Polsce: 30 kwietnia popołudnie. Liczba osób zakażonych wzrosła

Koronawirus w Polsce: Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. W mediach społecznościowych poinformowano o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19. Niestety, odnotowano też ofiary śmiertelne.

Koronawirus w Polsce: Najnowsze dane

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia pojawił się już w mediach społecznościowych. Wynika z niego, że potwierdzono 159 nowych zakażeń koronawirusem.

Najwięcej przypadków odnotowano w województwie śląskim (42). Pozostałe dotyczą województw:

– dolnośląskiego (37),
– mazowieckiego (25),
– małopolskiego (19),
– łódzkiego (18),
– zachodniopomorskiego (9),
– wielkopolskiego (5),
– podlaskiego (2),
– świętokrzyskiego (1),
– podkarpackiego (1).

Ministerstwo Zdrowia z przykrością informuje także o śmierci kolejnych 16 osób zakażonych koronawirusem. W sumie stwierdzono już 644 zgony.

Ogólna liczba zakażeń w Polsce, to 12877.

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych

USA walczy ze skutkami swojej polityki oraz bagatelizowania problemu. Liczba przypadków zakażenia przekroczyła milion pacjentów. W samym Nowym Jorku potwierdzono ponad 300 tys. przypadków, co całkowicie sparaliżowało to 8-milionowe miasto. Obecnie miasto wyrównało krzywą zachorowań, jednakże wciąż pozostaje w ścisłym reżimie sanitarnym.

Wczoraj Dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, Anthony Fauci wyznał, że druga fala koronawirusa na terenie USA jest nieunikniona:

Jeśli nie zrobimy tego skutecznie, to możemy mieć złą jesień i zimę. Nie możemy zbyt szybko zrezygnować z restrykcji, albowiem oznaczałoby nawrót pandemii. Druga fala epidemii jest nieuchronna. To, jaka będzie, zależy od tego, w jaki sposób USA się do niej przygotują.

Polecane

Może Cię zainteresować