×

Koronawirus w Polsce: liczba zakażeń oraz ofiar śmiertelnych ciągle rośnie

Koronawirus w Polsce: liczba zakażeń, jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannnym komunikacie, wzrosła do 8563. Najwięcej zachorowań w ciągu ostatniej doby odnotowano w województwie dolnośląskim. Zmarło 7 kolejnych osób z Covid-19.

Koronawirus w Polsce: Liczba zakażeń – 18 kwietnia godz. 10

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia pojawił się już w mediach społecznościowych. Wynika z niego, że potwierdzono 184 nowych zakażeń koronawirusem.

Najwięcej przypadków odnotowano na Dolnym Śląsku (43), a pozostałe dotyczą województw:
śląskiego (35),
pomorskiego (21),
podlaskiego (21),
wielkopolskiego (18),
opolskiego (13),
małopolskiego (11),
kujawsko-pomorskiego (8), zachodniopomorskiego (7),
podkarpackiego (4),
lubelskiego (2),
świętokrzyskiego (1).

Niestety potwierdzono też kolejne zgony z powodu koronawirusa. W wyniku ciężkich powikłań choroby COVID-19 zmarło 7 pacjentów. Jak podaje resort zdrowia:

Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Zgierz, 70-M Kalisz, 84-M Bydgoszcz, 74-K Grudziądz, 80-K Drzewica, 84-K Kędzierzyn Koźle, 86-M Bytom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 8563/339 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Odmrażanie gospodarki

Podczas czwartkowej konferencji, rząd zapowiedział łagodzenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od poniedziałku (20.04) zniesiony zostanie zakaz wstępu do lasów i parków. Ponadto, osoby powyżej 13. roku życia będą mogły przemieszczać się bez opieki dorosłego. Nadal jednak nie wolno korzystać z placów zabaw!

Zmienią się również zasady w sklepach: liczba klientów będzie uzależniona od powierzchni sklepów (dotychczas zależało to od liczby kas). W kościołach będzie mogło przebywać więcej wiernych, konkretnie 1 osoba na 15 mkw. powierzchni.

W późniejszych etapach, otwarte zostaną zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także sklepy w galeriach handlowych. Uruchomiona zostanie opieka dla dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych (klasy 1-3).

Przypomnijmy, że od czwartku na terenie Polski obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust. Nadal również trzeba zachowywać bezpieczny odstęp min. 2 metry.

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij