×

Koronawirus w Polsce 9 maja. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce 9 maja. Ministerstwo Zdrowia wydało właśnie poranny komunikat odnośnie sytuacji epidemiologicznej w kraju. Są nowe przypadki zakażenia COVID-19 i kolejni ozdrowieńcy.

Koronawirus w Polsce 9 maja

Jak wynika z danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby potwierdzono 144 nowych zachorowań na COVID-19. Najwięcej, bo aż 81 przypadków koronawirusa odnotowano na Śląsku.

Pozostałe dotyczą województw:
dolnośląskiego (19),
wielkopolskiego (15),
małopolskiego (9),
świętokrzyskiego (8),
warmińsko-mazurskiego (3),
opolskiego (3),
zachodniopomorskiego (3),
lubelskiego (2),
kujawsko-pomorskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia donosi także o kolejnej ofierze śmiertelnej. To 83-letni mężczyzna z Poznania.

Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Poznań. Osoba ta miała choroby współistniejące.

W sumie wykryto w Polsce 15 510 zakażeń koronawirusem (w tym 777, to osoby zmarłe). Dobra wiadomość jest taka, że już 5 437 osób wyzdrowiało.

Od poniedziałku nie będzie luzowania obostrzeń

Radio RMF FM ustaliło, że rząd nie wprowadzi od poniedziałku (11.05) kolejnego etapu odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń. Tym samym nadal nie wiadomo dokładnie, kiedy otwarte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Jak wcześniej zapowiedział premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski, bez danych dotyczących otwarcia galerii handlowych, nie będzie luzowania kolejnych restrykcji. Najprawdopodobniej dopiero w przyszłym tygodniu rząd będzie mógł ocenić skutki drugiego etapu odmrażania gospodarki.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.wp.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować