×

Koronawirus w Polsce 9 lipca. Nowe zakażenia rozsiane po całym kraju

Koronawirus w Polsce 9 lipca. Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że liczba chorych na COVID-19 znów znacząco się powiększyła. Tymczasem Szumowski rozmyśla nad przywróceniem imprez masowych.

Powrót imprez masowych

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski był gościem w programie „Newsroom” WP. Tam też został przez dziennikarza zapytany o to, czy pozwoli na organizację imprez masowych w tym roku.

Rozmawiamy z branżą, myślę, że te imprezy powinny wrócić. (…) Zapewne koncerty plenerowe będą bezpieczniejsze od tych w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie powietrze krąży. Inspekcja sanitarna przygotuje wytyczne. Szczegóły techniczne trzeba ustalić z branżą.

– powiedział Szumowski.

Dodał także, że liczba nowych zakażeń koronawirusem maleje, trzymanie dystansu działa, a prawdopodobieństwo zarażenia się na ulicy jest bardzo niewielkie. Jak zapowiedział:

Uważam, że z pewnymi regułami, ale imprezy masowe trzeba uwolnić, jako ostatni etap odmrażania gospodarki. (…) W ciągu dwóch tygodni powinniśmy ustalić i wydać rekomendacje w sprawie przywrócenia imprez masowych.

Koronawirus w Polsce 9 lipca

Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że spada liczba zgonów osób, ale eksperci wskazują, że nie spada liczba osób aktualnie chorych na COVID-19 na terenie naszego kraju – wręcz przeciwnie, ta liczba wciąż rośnie.

W ostatnim raporcie podano, że w ciągu doby zdiagnozowano koronawirusa u kolejnych 262 osób. Nowe przypadki dotyczą województw:

– śląskiego (84),
– mazowieckiego (50),
– małopolskiego (35),
– wielkopolskiego (28),
– łódzkiego (22),
– podkarpackiego (7),
– podlaskiego (6),
– opolskiego (6),
– dolnośląskiego (5),
– świętokrzyskiego (5),
– lubelskiego (4),
– lubuskiego (3),
– warmińsko-mazurskiego (3),
– kujawsko-pomorskiego (3),
– zachodniopomorskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia z przykrością poinformowano także o śmierci kolejnych 9 pacjentów z chorobą COVID-19.

Łącznie na terenie kraju mamy 36 951 osób zakażonych koronawirusem (w tym 1 551 to osoby zmarłe).

Źródła: www.money.pl, www.propertynews.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować