×

Koronawirus w Polsce 9 kwietnia. Kolejne zgony i wzrost liczby zachorowań

Koronawirus w Polsce 9 kwietnia. Ministerstwo Zdrowia podało właśnie najnowsze dane dotyczące liczby osób zakażonych koronawirusem. Tendencja nadal jest wzrostowa i stopniowo zbliżamy się do szczytu zachorowań. Przybywa zgonów.

Koronawirus w Polsce: 9 kwietnia

Zgodnie z prognozami już 24 kwietnia ma nastąpić szczyt zachorowań na Covid-19 w Polsce. Od tego momentu ilość nowych zakażeń powinna zacząć spadać, ale nie oznacza to, że epidemia szybko się skończy. Na przykładzie Chin widać, że zbyt szybkie wyłączenie obostrzeń może doprowadzić do ponownego wybuchu epidemii. Zgodnie z dziennym raportem dotyczącym 8 kwietnia, liczba osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa wynosi 2 473. Do zdrowia powróciły 284 osoby. Kwarantanną objętych jest 152 898, a nadzorem epidemiologicznym 33 989. Resort Zdrowia podał również zaktualizowane informacje na temat nowych zakażeń koronawirusem w Polsce.

Od wczoraj przybyło w Polsce 136 chorych. Pochodzą oni z województw: śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego, podlaskiego, pomorskiego, podkarpackiego, opolskiego, lubelskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Ilość zgonów w ciągu ostatnich godzin wzrosła do 164. 

Szczyt zakażeń przed nami

Zgodnie z pierwotnymi przewidywaniami 8 kwietnia ilość osób zakażonych miała wynieść 5 422. W rzeczywistości było ich jednak aż o 220 mniej. Wynika to z tego, że wysokie jak na kwiecień temperatury spowodowały mniejszą niż przewidywano zaraźliwość wirusa. Obecnie w Polsce na 19 wykonanych testów na obecność koronawirusa, diagnozuje się 1 przypadek zakażenia. Główny analityk firmy ExMetrix specjalizującej się w wykonywaniu prognoz dotyczących rozwoju epidemii powiedział:

Niezmiennie uważamy, że jednym z kluczowych elementów skutecznej walki z koronawirusem jest ograniczenie migracji, bezpośredniej komunikacji i dyscyplina w przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń. Nasze modele zakładają, że w okresie Wielkanocnym czynniki te znacząco się nie zmienią.

Na dzisiejszy dzień prognozowano 5 746 zakażeń. Sprawdzalność dotychczasowych prognoz dziennych firmy jest bardzo wysoka i wynosi aż 94,4 procent.

koronawirus w Polsce 9 kwietnia
Twitter
Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij