×

Koronawirus w Polsce 8 grudnia. Nastąpił niespodziewany wzrost zakażeń

Koronawirus w Polsce 8 grudnia. Wczoraj odnotowano wyjątkowo małą liczbę zachorowań. Jak sytuacja wygląda dzisiaj? Co ze szczepieniami przeciw Covid-19?

Morawiecki: pracujemy nad narodową strategią szczepień

W zeszłym tygodniu Mateusz Morawiecki poinformował, że  rząd zamówił już 45 mln dawek szczepionki na Covid-19. Szczepienia mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe dla wszystkich Polaków.

W pierwszej kolejności rząd zaszczepi osoby najbardziej narażone: pracowników służb medycznych, mieszkańców domów opieki, służby mundurowe i osoby starsze. Wiele wskazuje też na to, że osoby, które zaszczepią się przeciw koronawirusowi, będą mogły liczyć na specjalne benefity od państwa, np. chodzenie bez maseczki.

W niedzielę (6 grudnia) premier przekazał najświeższe informacje na temat trwających prac nad strategią szczepień przeciw koronawirusowi. Za pośrednictwem Twittera poinformował, że pomaga mu w tym grono najlepszych ekspertów w Polsce:

Wszyscy czekamy aż będziemy mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19. Wraz z ekspertami intensywnie pracujemy nad narodową strategią szczepień. Bardzo dziękuję członkom Rady Medycznej za kolejne spotkanie, wsparcie i dzielenie się wiedzą. Tylko wspólnie pokonamy koronawirusa.

– napisał szef rządu.

Koronawirus w Polsce 8 grudnia

Wczoraj (7 grudnia) odnotowano wyjątkowo małą liczbę zachorowań (4 423). Czy to oznacza, że sytuacja epidemiologiczna w kraju zaczyna się powoli normować? Zwłaszcza biorąc pod uwagę wyniki z ubiegłych tygodni, gdzie liczba przypadków sięgała ponad 20 tys. Jak przedstawia się dzisiejszy raport?

W ciągu ostatniej doby odnotowano 8 312 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Pacjenci pochodzą z województw:

– małopolskiego (1072),
– mazowieckiego (960),
– śląskiego (852),
– kujawsko-pomorskiego (690),
– wielkopolskiego (580),
– dolnośląskiego (566),
– łódzkiego (563),
– warmińsko-mazurskiego (528),
– pomorskiego (515),
– zachodniopomorskiego (486),
– lubelskiego (416),
– podkarpackiego (204),
– podlaskiego (193),
– świętokrzyskiego (182),
– lubuskiego (174),
– opolskiego (140).

Z powodu #COVID19 zmarły 94 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 317 osób.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 1 076 180/20 592 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Źródła: www.facebook.com, wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować