×

Koronawirus w Polsce 7 sierpnia. Kolejny REKORDOWY wzrost zakażeń

Koronawirus w Polsce 7 sierpnia. W związku ze znacznym wzrostem zakażeń koronawirusem, rząd postanowił przywrócić obostrzenia w niektórych powiatach. Jak wygląda sytuacja po upływie kolejnej doby?

Szumowski nie gniewa się na Polaków

Łukasz Szumowski w trakcie rozmowy z Faktem potwierdził, że rząd przywraca obostrzenia, jednakże tylko w wybranych powiatach. Co zaskakujące, minister zdrowia stwierdza, że „nie ma w nim strachu i gniewu na osoby, które nie przestrzegają zaleceń sanitarnych”.

Zaznacza jednak, że w obecnej sytuacji wymagane jest surowe egzekwowanie obecnych obostrzeń oraz, jeśli sytuacja będzie tego wymagać, wprowadzanie kolejnych.

Fakt poprosił o komentarz epidemiologa dr Andrzeja Trybeusza. Według niego rząd zbyt późno wprowadza nowe obostrzenia wobec regionów z najwyższym wskaźnikiem zakażeń. Jednakże częściowo pochwalił obecne działania stwierdzając, że „lepiej późno niż wcale”.

Dziennikarz Faktu pytał także Szumowskiego o wyjazdy wakacyjne. Obecnie Polacy chętnie korzystają z urlopów pomimo panującej pandemii. Większość osób rezygnuje jednak z podróży za granicę i ograniczają się do krajowych regionów turystycznych. Minister stwierdził, że na pewno nie pojechałby z rodziną w „najbardziej zatłoczone miejsca”.

Koronawirus w Polsce 7 sierpnia

Czy przywrócenie obostrzeń w wybranych powiatach zatrzyma transmisję wirusa SARS-CoV-2? Zwłaszcza, że niemal każdego dnia w ciągu doby przybywa ponad pół tysiąca osób zakażonych. Wczoraj odnotowano kolejny niechlubny rekord – aż 726 nowych potwierdzonych przypadków.

Jak wygląda dzisiejszy raport? Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 809 kolejnych osobach, które zakaziły się koronawirusem. Padł zatem kolejny rekord zakażeń. Nowe przypadki dotyczą województw:
śląskiego (259),
małopolskiego (144),
mazowieckiego (104),
łódzkiego (46),
wielkopolskiego (46),
pomorskiego (41),
podkarpackiego (35),
opolskiego (26),
dolnośląskiego (22),
lubuskiego (21),
warmińsko-mazurskiego (17),
lubelskiego (14),
zachodniopomorskiego (14),
świętokrzyskiego (11),
kujawsko-pomorskiego (8),
podlaskiego (1).

Resort zdrowia podaje także w komunikacie, że z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarło 13 osób.

Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Poznań, 80-M Tychy, 77-M Gliwice, 56-M Zduńska Wola, 71-K Łódź, 86-K Warszawa, 85-M Wrocław, 84-M, 92-M, 90-K Kraków, 78-K Białystok, 64-K Łańcut, 73-M Kędzierzyn-Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 50 324/1 787 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Źródła: wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować