×

Koronawirus w Polsce 6 stycznia. Niespodziewany wzrost liczby zakażeń!

Koronawirus w Polsce 6 stycznia. Statystyki Ministerstwa Zdrowia nie pozostawiają złudzeń, że epidemia koronawirusa uległa stabilizacji. Mimo to, Polacy są usilnie zachęcani do szczepień. Kolejni dziennikarze oficjalnie zarzucają rządzącym szerzenie propagandy.

Zmuszanie do szczepień

Choć od niemal dwóch tygodni w Polsce trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi, Polacy nadal nie doczekali się merytorycznej debaty na temat produktu Pfizera. Lekarze, wirusolodzy oraz naukowcy nie otrzymali możliwości publicznego przedstawienia wad oraz zalet szczepionki. Wokół produktu stale pojawiają się nowe znaki zapytania. Jakie skutki uboczne mogą wystąpić za kilkanaście lat? Jakie są przeciwwskazania do podania szczepionki? Kto odpowie za potencjalne powikłania?

Póki co, rządzący nie ustosunkowali się do żadnego z powyższych pytań. Redaktor Witold Gadowski w „Komentarzu Tygodnia” stwierdził, że obecnie w Polsce mają miejsce działania propagandowe, które bynajmniej nie zmierzają do rozwiania tych wątpliwości.

27 grudnia ruszyła w Polsce kampania szczepienia i oczywiście natychmiast ruszył prostacki nacisk, że albo się szczepicie, czyli jesteście patriotami, albo się nie szczepicie, to znaczy jesteście płaskoziemcami, foliarzami i ludźmi do zwalczania. Nie zgadzam się na taką tępą propagandę i ludzie, którzy tak stawiają sprawę, są tępakami, ponieważ tutaj jest zbyt dużo subtelności i pytań wobec producentów szczepionek.

Ile to kosztowało?

Co więcej, wciąż do wiadomości publicznej nie została podana informacja na temat zasad, na jakich Polska zakupiła produkt Pfizera. Witold Gadowski zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o wyjaśnienie szczegółów transakcji. Zdaniem dziennikarza ta kwestia jest bardzo niejasna i może budzić podejrzenia społeczeństwa. Wkrótce może się bowiem okazać, że podobnie jak podczas zakupu testów PCR, doszło do manipulacji.

Kto sprowadził do Polski szczepionki Pfizera, Moderny i Astra Zeneca? Jak to było kupowane? Zbieram materiały, które pokazują, że były to bardzo prywatne działania i zyski. Może się mylę, ale proszę mnie wyprowadzić z błędu. Pytanie brzmi prosto: kto sprowadził do Polski szczepionki i na jakiej zasadzie, jak to było płacone i komu?

Koronawirus w Polsce 6 stycznia

W dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 151 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą one województw:

– mazowieckiego (1686),
– wielkopolskiego (1488),
– śląskiego (1391),
– kujawsko-pomorskiego (1300),
– pomorskiego (1148),
– warmińsko-mazurskiego (1082),
– łódzkiego (1058),
– zachodniopomorskiego (921),
– lubelskiego (658),
– podkarpackiego (654),
– małopolskiego (625),
– dolnośląskiego (599),
– podlaskiego (477),
– lubuskiego (368),
– opolskiego (222),
– świętokrzyskiego (218).

Z powodu #COVID19 zmarły 144 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 409 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 1️⃣ 3️⃣4️⃣4️⃣ 7️⃣6️⃣3️⃣/30 055 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Specjaliści zapowiadają nadejście tzw. trzeciej fali.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij