×

Koronawirus w Polsce 6 października. Niebezpieczny wzrost zakażeń w całym kraju

Koronawirus w Polsce 6 października. Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny niepokojący komunikat odnośnie obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Czy dzisiaj padł kolejny rekord zachorowań?

MZ zapowiada zmiany w szpitalach

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z PAP poinformował o nowych rozwiązaniach, które planuje wdrożyć resort:

W najbliższych dniach minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi plan zmian w zakresie opieki szpitalnej nad pacjentem z COVID-19, obejmujący m.in. zwiększenie liczby miejsc w szpitalach i koordynację opieki.

Rzecznik nawiązał także do wydarzeń z ostatnich dni, gdy pacjenci z koronawirusem byli wożeni między szpitalami. To według Andrusiewicza pokazuje, jak ważna jest koordynacja opieki nad pacjentem na poziomie województwa.

Pilnie chcemy uregulować tę kwestię, tak, by od momentu wezwania pogotowia wiadomo było już, gdzie pacjent powinien trafić.

– zaznaczył rzecznik MZ. Na koniec dodał także, że:

Ważną kwestią jest też stworzenie większego buforu łóżek pod kątem możliwego wzrostu liczby osób hospitalizowanych. Działamy tu, uprzedzając wydarzenia.

Koronawirus w Polsce 6 października

Wczoraj (5 października) resort zdrowia poinformował o 2 006 osobach, które zachorowały na Covid-19. W związku z dużą ilością zakażeń, minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział nowe restrykcje w strefach. Czy pomoże to ustabilizować sytuację w kraju?

W godzinach porannych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2236 kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. Pacjenci pochodzą z województw:

– mazowieckiego (318),
– małopolskiego (268),
– śląskiego (218),
– pomorskiego (199),
– łódzkiego (155),
– kujawsko-pomorskiego (153),
– dolnośląskiego (140),
– świętokrzyskiego (139),
– lubelskiego (138),
– podkarpackiego (137),
– zachodniopomorskiego (111),
– wielkopolskiego (106),
– podlaskiego (57),
– opolskiego (53),
– warmińsko-mazurskiego (35),
– lubuskiego (9).

Resort z przykrością powiadomił także, że śmierć z powodu Covid-19 poniosły 2 osoby. Natomiast kolejnych 56 pacjentów zmarło z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami.

Łącznie na terenie kraju mamy 104 316 osób zakażonych koronawirusem (w tym 2 717 to osoby zmarłe).

Źródła: wydarzenia.interia.pl, www.wprost.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować