×

Koronawirus w Polsce 30 sierpnia. Liczba potwierdzonych zakażeń zmalała!

Koronawirus w Polsce 30 sierpnia: w przeddzień powrotu dzieci do szkół, Rzecznik Praw Dziecka zaapelował do ministra edukacji o zmianę przepisów w taki sposób, by rodzice dzieci w grupie podwyższonego ryzyka zakażeniem COVID-19 mieli prawo do decydowania o przejściu na zdalne nauczanie. Wielu rodziców ma poważne obawy, a kolejny raport MZ udowadnia, że nie są one bezpodstawne.

Demonstracja w Berlinie zatrzymana przez policję

„Zatrzymać szaleństwo pandemii”, „Skończyć z dyktaturą koronawirusa” — z takimi hasłami wczoraj zgromadziło się 18 tys. demonstrantów w Berlinie (niektóre źródła podają, że było ich ponad 20 tys.). Protestowano przeciwko restrykcjom, wprowadzonym w Niemczech w związku z pandemią koronawirusa.

Protest zorganizowała 711 Inicjatywa Myśleć Wbrew (Initiative Querdenken 711) ze Stuttgartu. Demonstranci zebrali się przed południem przed Bramą Brandenburską. Protestujący, rzecz jasna, maseczek na twarzy nie mieli. Dlatego ledwo wyruszyli i zostali zatrzymani przez policję.

Funkcjonariusze kazali demonstrantom rozejść się do domów. Powód? Onet cytuje policyjny komunikat, w którego treści czytamy:

Pomimo wielokrotnych próśb ze strony policji nie był zachowany minimalny dystans społeczny. Dlatego nie było innej możliwości niż rozwiązanie demonstracji.

Na demonstracji w Berlinie zjawili się m.in. sympatycy skrajnej prawicy i działacze, którzy opowiadają się przeciwko szczepieniom.

Koronawirus w Polsce 30 sierpnia

Były szef resortu zdrowia wypoczywa w Hiszpanii, premier Morawiecki bez maseczki pojawił się w kinie podczas specjalnej premiery filmu „Okruchy Wolności”. Do tego „magiczne” wycofanie koronawirusa na czas kampanii prezydenckiej i organizowania wieców wyborczych. Nic dziwnego, że i w Polsce nie brak sceptycznych głosów odnośnie zasadności restrykcji, głównie noszenia maseczek. Przykład idzie z góry?

Tymczasem w najnowszym raporcie MZ czytamy o kolejnych 631 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą województw:

– małopolskiego (153),
– śląskiego (86),
– lubelskiego (69),
– wielkopolskiego (68),
– pomorskiego (53),
– mazowieckiego (47),
– łódzkiego (33),
– podkarpackiego (30),
– kujawsko-pomorskiego (22),
– lubuskiego (17),
– warmińsko-mazurskiego (17),
– dolnośląskiego (10),
– opolskiego (8),
– zachodniopomorskiego (8),
– świętokrzyskiego (6),
– podlaskiego (4).

Liczba zakażeń w kraju od początku pandemii wzrosła tym samym do 66 870. Przekazano również informację o kolejnej 1 ofierze śmiertelnej. Liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wzrosła do 2 033.

Jak wynika z raportu z ostatniej doby, mamy 46 192 ozdrowieńców. Nadal 98 576 osób przebywa na kwarantannie. Przypomnijmy, wśród nich jest 30 nauczycieli z Małopolski.

Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak, chce, aby rodzice w porozumieniu z dyrektorem szkoły mogli decydować o ewentualnym nauczaniu zdalnym.

Fotografie:

Polecane

Może Cię zainteresować