×

Koronawirus w Polsce 29 października. Padł kolejny rekord zakażeń

Koronawirus w Polsce 29 października: wczoraj padł kolejny rekord i niebezpiecznie zbliżyliśmy się do granicy 20 tys. zakażeń na dobę. Czy i taki wynik już wkrótce przestanie nas dziwić? Jest kolejny raport resortu zdrowia.

Niemcy oferują Polsce pomoc

Jak poinformował Polsat News, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier napisał list do prezydenta Andrzeja Dudy, który nadal przebywa w izolacji z związku z zakażeniem koronawirusem. Steinmeier życzył Dudzie szybkiego powrotu do zdrowia. Oprócz tego, zaoferował również Polsce pomoc w walce z pandemią.

Sytuacja u naszych zachodnich sąsiadów również jest bardzo poważna. Ostatniej doby, podobnie jak w Polsce, w Niemczech zanotowano rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem (ponad 16 tys.).

Tylko wspólnie możemy przezwyciężyć ten kryzys

– napisał w liście prezydent Niemiec.

Nasi zachodni sąsiedzi zdecydowali się na wprowadzenie nowych ograniczeń, które media określiły „lockdownem w wersji light”. Od 2 do 30 listopada w Niemczech będą obowiązywały restrykcje podobne do tych w Polsce. Zamknięte będą restauracje, bary, kluby, dyskoteki i puby, a także teatry, opery, sale koncertowe, kina, baseny, studia fitness i parki rozrywki.

Wszystkich Świętych bez mszy na cmentarzach

Losy nadchodzącego święta długo były niejasne. Rządzący nie ukrywali, że w dużej mierze decyzja odnośnie Wszystkich Świętych zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej. A ta, jak wiemy, nie napawa optymizmem.

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w tym roku w Polsce nie będzie mszy świętych i procesji na cmentarzach. Biskupi wydali dekrety, zgodnie z którymi 1 listopada w poszczególnych diecezjach eucharystie będą sprawowane w świątyniach. Biskupi zachęcają również do indywidualnego odwiedzania cmentarzy.

Koronawirus w Polsce 29 października

Od tygodnia emocje wokół decyzji TK nie gasną. Po strajkujących rolnikach, branży fitness i gastronomicznej, tłumy manifestujących wyszły na ulice, by wyrazić sprzeciw wobec zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Politycy wzajemnie oskarżają się o narażanie życia i zdrowia Polaków. Sytuacja jest coraz bardziej napięta, a restrykcje nie przynoszą na razie żadnych rezultatów.

W najnowszym aporcie MZ czytamy o kolejnych 20 156 przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą one województw:

– wielkopolskiego (2633),
– mazowieckiego (2255),
– śląskiego (1994),
– małopolskiego (1927),
– łódzkiego (1794),
– lubelskiego (1700),
– kujawsko-pomorskiego (1403),
– podkarpackiego (1306),
– pomorskiego (953),
– podlaskiego (858),
– dolnośląskiego (857),
– świętokrzyskiego (599),
– zachodniopomorskiego (549),
– warmińsko-mazurskiego (525),
– opolskiego (482),
– lubuskiego (321).

Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 255 osób.

Liczba wszystkich zakażonych od początku epidemii w Polsce wzrosła do 319 205. Łącznie zmarło 5 149 osób.

Fotografie:

Polecane

Może Cię zainteresować