×

Koronawirus w Polsce 29 listopada. Grozi nam zakaz przemieszczania się w Święta?

Koronawirus w Polsce 29 listopada. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w najnowszym komunikacie o nowych przypadkach zakażenia Covid-19 w kraju. Wraca też temat zakazu przemieszczania się w święta. Czy faktycznie wejdzie w życie taki przepis?

Minister zdrowia ostrzega właścicieli hoteli

W środę (25 listopada) odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia. Adam Niedzielski został zapytany o podróże służbowe i wprowadzenie zakazu przemieszczania się tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Na razie nie rozważamy takiego wariantu. Na razie będziemy pilnowali dwóch rozwiązań, które będą w hotelach i to też dotyczy okresu feryjnego.

Coraz więcej osób wykorzystuje dziurę w przepisach, aby skorzystać z noclegu w hotelu. Właściciele pensjonatów chętnie oferują swoje usługi klientom, którzy chcą pracować zdalnie z dala od miejskiego zgiełku. Minister zdrowia nie pozostał wobec tego obojętny:

Po pierwsze chciałem zwrócić uwagę, że każde naruszenie przepisów będzie powodowało dla właścicieli hoteli czy właścicieli pensjonatów ryzyko utraty możliwości skorzystania z instrumentów tarczy finansowej. A po drugie będziemy również, już jest w zasadzie wprowadzony system składania oświadczeń w przypadku pobytów hotelowych i w pensjonatach, którego celem będzie również możliwość weryfikacji tych oświadczeń. Jeżeli ktoś składa oświadczenie, będziemy chcieli mieć również możliwość jego weryfikacji, ale jak to się ładnie mówi, ślad po takim oświadczeniu zostanie na zawsze.

– ostrzegł szef resortu.

Koronawirus w Polsce 29 listopada

W ciągu ostatniej doby odnotowano 11 483 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Pacjenci pochodzą z województw:

– wielkopolskiego (1574),
– mazowieckiego (1413),
– pomorskiego (978),
– śląskiego (977),
– łódzkiego (838),
– dolnośląskiego (781),
– zachodniopomorskiego (780),
– kujawsko-pomorskiego (623),
– warmińsko-mazurskiego (618),
– lubelskiego (616),
– małopolskiego (440),
– opolskiego (432),
– lubuskiego (373),
– podkarpackiego (339),
– podlaskiego (307),
– świętokrzyskiego (270).

Z powodu #COVID19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 237 osób.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 985 075/17 029 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Źródła: next.gazeta.pl, www.facebook.com
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować