×

Koronawirus w Polsce 29.05. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce 29.05. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło właśnie popołudniowy raport, z którego wynika, że liczba zakażeń w Polsce przekroczyła właśnie 23 tysiące. Są również kolejne ofiary śmiertelne COVID-19.

Koronawirus w Polsce 29.05.

Jak wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia, mamy 192 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dotyczą one województw:
śląskiego (93),
mazowieckiego (33),
łódzkiego (30),
dolnośląskiego (13),
małopolskiego (9),
wielkopolskiego (8),
podlaskiego (3),
świętokrzyskiego (1),
pomorskiego (1),
lubelskiego (1).

Przekazano również informację o śmierci 8 osób z Covid-19. Są to (wiek-płeć, miejsce zgonu):

93-K Gdańsk, 76-M Racibórz, 94-M Kozienice, 45-M Radom, 83-M, 71-M, 63-K Warszawa, 83-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

W sumie liczba chorych w Polsce wzrosła do 23 155 (w tym 1 051, to osoby zmarłe).

Nowe ogniska zachorowań na Podlasiu

Chociaż nadal najszybszy przyrost zakażeń obserwujemy na Śląsku, z dzisiejszych informacji wynika, że mamy nowe ogniska zachorowań w innych częściach kraju. Jedne z największych odnotowano na Mazowszu (m.in. masowe zakażenia koronawirusem w Warszawie) oraz na Podlasiu.

Jak poinformowała w piątek (29 maja) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku, potwierdzono ogniska koronawirusa u pracowników fabryki dywanów Agnella i spółdzielni mieszkaniowej „Zachęta”.

W fabryce Angella na kwarantannę skierowano 40 osób. Zakażenie póki co potwierdzono u 3 pracowników zakładu. W zakładzie pracuje ok. 480 osób, a powiatowy inspektor sanitarny podkreśla, że sytuacja jest rozwojowa.

Podobnie wygląda sprawa w Spółdzielni Mieszkaniowej „Zachęta”. Również tam na kwarantannę skierowano 40 osób (26 z nich to mieszkańcy), a zakażenie potwierdzono u czterech pracowników z obsługi.

Niespełna 2 tygodnie temu ognisko koronawirusa wykryto w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Zakażenie potwierdzono u siedmiu pracowników, a na kwarantannę skierowano niemal 60.

W całym kraju jest zdecydowanie więcej miejsc, które borykają się z tego typu problemami. Niedawno pisaliśmy o
ognisku zachorowań w zakładach mięsnych Animex Foods w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). Na kwarantannę skierowano 170 pracowników zakładu, który zatrudnia łącznie 1500 osób. U pierwszego z pracowników koronawirusa wykryto 15 maja. Teraz liczba zakażeń w zakładzie wzrosła do 38.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: fakty.interia.pl, tvn24.pl, Popularne.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować