×

Koronawirus w Polsce 28 kwietnia. Mamy już prawie 600 ofiar śmiertelnych

Koronawirus w Polsce 28 kwietnia. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Niestety z powodu powikłań zmarły kolejne osoby.

Koronawirus w Polsce 28 kwietnia

Dzisiaj rano pojawił się kolejny raport Ministerstwa Zdrowia. Poranne dane informują o następującej liczbie nowych przypadków zakażonych: 187. Najwięcej wykryto na terenie województwa śląskiego (72).

Pozostałe przypadki na terenie województw:

– pomorskiego (35),
– dolnośląskiego (24),
– kujawsko-pomorskiego (16),
– wielkopolskiego (16),
– małopolskiego (8),
– zachodniopomorskiego (6),
– lubelskiego (3),
– opolskiego (3),
– świętokrzyskiego (3),
– podkarpackiego (1).

Niestety wzrosła również liczba ofiar śmiertelnych. W sumie stwierdzono już 570 zgonów, z czego 8 odnotowano w ciągu ostatniej doby.

Liczba zakażonych koronawirusem: 12089/570 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus na żywności lub opakowaniach

Wiele osób obawia się, że wirus może przenosić się na żywności i opakowaniach. Codziennie zakupy stały się prawdziwym wyzwaniem. W związku z tym, naukowcy z Agencji ds. Żywności i Leków przeprowadzili badania, których celem było ustalenie, czy koronawirus może przenosić się poprzez kontakt dłoni z zakażoną żywnością.

Dr Stephen Hahn oświadczył:

Nie mamy dowodów na to, że wirus wywołujący COVID-19 może przenosić się przez żywność lub opakowania.

Należy jednak pamiętać, że koronawirus jest w stanie przetrwać na powierzchni od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin. Ponadto, niebezpieczne są nie tylko wydzieliny z dróg oddechowych, ale również gazy jelitowe (chociaż te drugie w znacznie mniejszym stopniu).

Może Cię zainteresować

zamknij