×

Koronawirus w Polsce 27 kwietnia: w ciągu doby zmarło 27 osób. Kim są ofiary?

Koronawirus w Polsce 27 kwietnia. Jaki jest bilans dnia, jeśli chodzi o nowe przypadki zakażenia oraz liczbę zgonów? Ile jest obecnie zachorowań na Covid-19? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w najnowszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Obowiązek noszenia rękawiczek nie dla każdego

W jednym z wywiadów dla PAP minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że:

To, co mogę dziś powiedzieć z cała pewnością to, to że jesteśmy jeszcze przed szczytem zachorowań i to, że jednak tę skalę zachorowań udało nam się wypłaszczyć.

Nie oznacza to jednak, że szczyt epidemii już za nami. Dlatego też łagodzenie obostrzeń rządowych nie jest spektakularne. Do tej pory zmieniły się tylko limity dotyczące osób przebywających w sklepach i kościołach, lasy i parki udostępniono spacerowiczom oraz umożliwiono poruszanie się bez opiekuna dzieciom od 13. roku życia.

Cały czas w przestrzeni publicznej trzeba zakrywać nos i usta, a przed zrobieniem zakupów nakładać rękawiczki. Obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych jednak nie dotyczy już wszystkich.

W niedzielę wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowana została nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r., dotyczącego ograniczeń, nakazów i zakazów obowiązujących w trakcie epidemii. Zgodnie z jej treścią, od 27 kwietnia 2020 roku jednorazowych rękawiczek nie muszą zakładać osoby, które „nie mogą zakładać lub zdejmować rękawiczek z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub osoby mającej trudności z samodzielnym założeniem lub zdjęciem rękawiczek”.

Koronawirus w Polsce 27 kwietnia

Ministerstwo Zdrowia dzisiaj rano poinformowało o 144 nowych zakażeniach koronawirusem w naszym kraju. Podało również informację o śmierci 4 osób z Covid-19. W popołudniowym raporcie resort uzupełnia te dane o kolejne 141 przypadki, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Dotyczą one województw:
dolnośląskiego (43),
łódzkiego (35),
mazowieckiego (28),
śląskiego (11),
małopolskiego (8),
pomorskiego (6),
podkarpackiego (3),
opolskiego (3),
wielkopolskiego (2),
zachodniopomorskiego (2).

Niestety wzrosła również liczba ofiar śmiertelnych. W sumie stwierdzono już 562 zgony, z czego 27 odnotowano w ciągu ostatniej doby.

Jak możemy przeczytać w popołudniowym komunikacie resortu zdrowia udostępnionym w mediach społecznościowych ok. godz. 17.30:

Z przykrością informujemy o śmierci 23 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 92-K, 77-M, 78-K Poznań, 81-K, 84-K Wolica, 80-M Racibórz, 70-M, 61-K Kędzierzyn-Koźle, 68-M, 86-M Kraków, 76-M, 95-K Gdańsk, 80-K Łańcut, 90-M Biłgoraj, 89-M Bystra, 56-M, 81-M, 93-M, 75-K, 70-M Warszawa, 90-K Siedlce, 88-K Radom, 83-K Radom. Większość osób miały choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wynosi: 11 902. Pocieszająca jest wiadomość o 2466 osobach, które wyzdrowiały.

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować