×

Koronawirus w Polsce 25 czerwca. Zmarło aż 16 osób zakażonych

Koronawirus w Polsce 25 czerwca. Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy komunikat dotyczący sytuacji epidemiologicznej w kraju. Wirus wciąż nie odpuszcza. Tymczasem Szumowski mówi o powrocie dzieci do szkół we wrześniu. Czy będzie możliwy?

Koniec nauczania zdalnego?

Dzieci nie wrócą do szkół we wrześniu? To jest pytanie, które zaprząta głowę nie tylko rodzicom, ale także i nauczycielom. Z powodu pandemii koronawirusa zajęcia prowadzone są w sposób zdalny. Już w tym tygodniu uczniowie odbiorą świadectwa i zakończą naukę w roku szkolnym 2019/2020. Ale, co dalej?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski był gościem specjalnego programu WP „Newsroom”. Tam też został zapytany przez redaktora o to, czy uczniowie wrócą do szkół we wrześniu? Polityk odpowiedział:

Oczywiście jest to gdybanie na tak długi okres, bo widzimy, że te liczby zmieniają się bardzo dynamicznie. Natomiast jeżeli będziemy mieli trend, jaki mamy w tej chwili w Polsce i będziemy zmniejszali liczbę zakażeń, jest szansa, że uczniowie wrócą normalnie do szkół.

Minister dodał, że po raz pierwszy mają do czynienia z tym wirusem. Nie wiadomo więc, jak będzie się on dalej rozwijać. Dlatego MEN rozważy każdy wariant:

W tej chwili nie planujemy zdalnego nauczania od września. Plan jest taki, że dzieci normalnie wracają, ale tak jak powiedziałem epidemia, jest nieprzewidywalna.

Koronawirus w Polsce 25 czerwca

W najnowszym komunikacie czytamy, że w ciągu doby w Polsce przybyło 298 osób z COVID-19. Najwięcej, bo aż 125 przypadków odnotowano w województwie śląskim. Pozostałe przypadki dotyczą województw:

– łódzkiego (39),
– mazowieckiego (29),
– opolskiego (23),
– podlaskiego (14),
– podkarpackiego (12),
– małopolskiego (11),
– wielkopolskiego (9),
– kujawsko-pomorskiego (8),
– świętokrzyskiego (8),
– dolnośląskiego (6),
– lubelskiego (5),
– warmińsko-mazurskiego (4),
– pomorskiego (3),
– lubuskiego (1),
– zachodniopomorskiego (1).

W raporcie poinformowano także o śmierci kolejnych 16 pacjentów z chorobą COVID-19.

Łącznie na terenie kraju mamy 33 119 osób zakażonych koronawirusem (w tym 1 412 to osoby zmarłe).

Źródła: www.money.pl, www.edziecko.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować