×

Koronawirus w Polsce 24 sierpnia. Po weekendzie odnotowano spadek liczby zakażeń

Koronawirus w Polsce 24 sierpnia: chociaż niektórzy zakładali, że latem epidemia wyhamuje, kolejne raporty MZ przeczą tej teorii. Wśród nowych ognisk zachorowań niezmiennie wymieniane są wesela. Coraz częściej sanepid poszukuje również turystów, podróżujących po Polsce.

Wesele w Żarkach

To już kolejne wesele, które stało się źródłem rozprzestrzeniania epidemii i trzecie, które stało się źródłem zakażeń w rejonie powiatu myszkowskiego (woj. śląskie).

Tym razem pechowo zakończyło się wesele w Żarkach. Wśród 80 weselników, już 28 gości otrzymało pozytywny wynik testu. Chociaż impreza odbyła się w ścisłym reżimie sanitarnym, nie udało się uniknąć przykrych konsekwencji.

W samym powiecie myszkowskim zakażenie rozpoznano już u ponad 100 osób.

Obowiązkowe maseczki na plaży

Nie tylko imprezy przyczyniają się do tego, że gwałtownie wzrasta liczba zachorowań na COVID-19. Problem stanowią również zatłoczone miejscowości nad morzem czy w górach.

Chociaż jeszcze przed wakacjami pomysł obowiązkowego zakładania maseczek na plaży był wyśmiewany, teraz mieszkańcom Pomorza nie jest do śmiechu. Zakażonych przybywa m.in. na terenie powiatu puckiego, gdzie znajdują się jedne z ulubionych miejscowości wakacyjnych Polaków: Jastarnia, Jurata czy Hel.

Jeżeli rozważalibyśmy w takim miejscu czerwoną strefę, to jak najbardziej wówczas, w każdej przestrzeni publicznej należy korzystać z maseczki lub przyłbicy

— powiedział szef pomorskiego sanepidu, Tomasz Augustyniak w rozmowie z Radiem Zet.

Obowiązek noszenia maseczki na plaży wprowadziły już władze miejscowości Meta na południu Włoch. Usta i nos można odsłonić jedynie w wodzie i pod własnym parasolem.

Moje rozporządzenie jest niewątpliwie surowe, ale lepiej zrobić to teraz i uniknąć zamykania gospodarki we wrześniu

— tłumaczył swoją decyzję burmistrz miasta.

Koronawirus w Polsce 24 sierpnia

W niedzielę 23 sierpnia przybyło 581 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. To wyraźny spadek w porównaniu do ostatnich danych z Ministerstwa Zdrowia. A jak jest dzisiaj?

W najnowszym raporcie MZ czytamy, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 548 osób. Nowe przypadki zachorowań dotyczą województw:
śląskiego (98),
łódzkiego (71),
małopolskiego (61),
pomorskiego (60),
mazowieckiego (54),
świętokrzyskiego (53),
wielkopolskiego (53),
kujawsko-pomorskiego (27),
podkarpackiego (21),
dolnośląskiego (20),
opolskiego (10),
podlaskiego (8),
lubelskiego (7),
zachodniopomorskiego (4),
warmińsko-mazurskiego (1).

W komunikacie resortu zdrowia czytamy również o śmierci kolejnych osób z Covid-19:

Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M Łódź, 62-M Zgierz, 67-M Zgierz, 93-K Kraków, 65-M Grudziądz. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 62 310/1 960 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Choć z pandemią borykamy się od wielu miesięcy, nadal nie wszyscy wierzą, że… koronawirus w ogóle stanowi problem.

Źródła: kobieta.onet.pl, www.onet.pl, www.polsatnews.pl, Popularne.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij