×

Koronawirus w Polsce 24 lipca. Liczba zachorowań w kraju znów szybko rośnie

Koronawirus w Polsce 24 lipca. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący sytuacji epidemiologicznej na terenie kraju. Wirus z pewnością nie odpuszcza.

Koronawirus na wiecu Andrzeja Dudy

Dzień po głosowaniu w ramach II tury wyborów prezydenckich, Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Odrzywołu na Mazowszu. Wiec wyborczy miał miejsce na placu przy ul. Warszawskiej, gdzie przybyły tłumy.

Dziękuję wszystkim, którzy mnie wsparli i w wyborach swoimi głosami i wcześniej w czasie kampanii. Jestem ogromnie za to wdzięczny i muszę powiedzieć, że jestem wzruszony.

– powiedział wtedy Andrzej Duda do zgromadzonych.

W czwartek (23 lipca) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przysusze opublikował komunikat, w którym poinformowano, że na spotkaniu z prezydentem obecne były dwie osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2. Dodano, że są to osoby „stwarzające zagrożenie epidemiczne dla uczestników spotkania”.

W związku z tym Inspektor Sanitarny zwrócił się do uczestników spotkania o zgłoszenie się do placówki, jeżeli wykazują oni objawy zakażenia koronawirusem: odczuwają bóle kostno-stawowe i mięśniowe, mają podwyższoną temperaturę, duszności, kaszel lub doświadczają utraty smaku i węchu.

Koronawirus w Polsce 24 lipca
PSSE w Przsusze

Koronawirus w Polsce 24 lipca

Epidemia wciąż nie odpuszcza. Liczba zachorowań w Polsce znów szybko rośnie. Codziennie przybywa ponad 300 pacjentów z COVID-19. Wczoraj poinformowano o 418 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To największy skok zachorowań od 17 czerwca.

Dzisiejszy raport również nie napawa optymizmem. Resort przekazał bowiem, że wykryto aż 458 nowych przypadków koronawirusa. Dotyczą one województw:

śląskiego (184),
małopolskiego (99),
mazowieckiego (32),
dolnośląskiego (29),
łódzkiego (29),
wielkopolskiego (13),
kujawsko-pomorskiego (9),
lubuskiego (9),
pomorskiego (9),
opolskiego (8),
świętokrzyskiego (8),
lubelskiego (7),
podkarpackiego (7),
warmińsko-mazurskiego (6),
podlaskiego (5),
zachodniopomorskiego (4).

Ministerstwo Zdrowia z przykrością poinformowano także o śmierci kolejnych 4 pacjentów z chorobą COVID-19.

Łącznie na terenie kraju mamy 42 038 osób zakażonych koronawirusem (w tym 1 655 to osoby zmarłe).

Koronawirus w Polsce 24 lipca
Twitter
Źródła: tvn24.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), PSSE w Przysusze, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij