×

Koronawirus w Polsce 24 czerwca. Pandemia nie odpuszcza, a Szumowski apeluje

Koronawirus w Polsce 24 czerwca. Pandemia nie odpuszcza. Na terenie naszego kraju wciąż przybywa osób zakażonych, co potwierdza najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Tymczasem Łukasz Szumowski wystosował ważny apel do kandydatów na prezydenta.

Szumowski rozmawiał z Dudą o maseczkach!

Minister Zdrowia był gościem serwisu Wirtualne Media. W trakcie wywiadu dziennikarz zwrócił uwagę na to, że zarówno kandydaci na prezydenta, jak i ich sympatycy podczas spotkań nie stosują się do zaleceń rządu (nie utrzymują dystansu i nie noszą maseczek). Poprosił Szumowskiego, aby ten odniósł się do tej sprawy.

To jest mój ciągły apel do kandydatów. Bo to są przecież sympatycy tego kandydata, potencjalnie głosujący. Jeśli się zakażą, jeśli będą musieli trafić do kwarantanny, to będą mieli większe problemy z oddaniem głosu, niż gdy byli zdrowi. Więc tutaj apel, naprawdę stosujmy ten dystans, stosujmy te maseczki. Jeżeli nie podporządkowując się wymogom prawa, to choćby z sympatii do danego kandydata.

– zaapelował polityk.

Dziennikarz zapytał się ministra Szumowskiego, czy dzwonił w tej sprawie do prezydenta Andrzeja Dudy. Jak się okazuje, taka rozmowa faktycznie miała miejsce:

Rozmawialiśmy o tym. Ostatnio pan prezydent miał maseczkę na spotkaniu. Widziałem to na zdjęciach. Rozmawialiśmy też o tym, żeby te apele padały też do sympatyków, do uczestników spotkań. Ale jak powiedziałem, to jest apel do wszystkich kandydatów, do wszystkich sympatyków. Te maseczki są w interesie was wszystkich i waszych kandydatów.

Czy prezydent posłucha się zaleceń Ministra Zdrowia? Co odpowiedział?

Obiecał, że w momencie, gdy będzie się zbliżał do ludzi, będzie zakładał maseczkę.

Koronawirus w Polsce 24 czerwca

W mediach społecznościowych pojawił się kolejny raport Ministerstwa Zdrowia. W Polsce wciąż mamy problem ze Śląskiem, gdzie liczba nowych zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie. W ciągu ostatniej doby przybyło tam 108 osób z potwierdzonym koronawirusem. Tymczasem na terenie całego kraju odnotowano 294 przypadków zachorowań.

Pozostałe przypadki dotyczą województw:
łódzkiego (39),
mazowieckiego (33),
świętokrzyskiego (21),
wielkopolskiego (17),
podlaskiego (13),
podkarpackiego (12),
dolnośląskiego (11),
warmińsko-mazurskiego (10),
opolskiego (9),
pomorskiego (7),
małopolskiego (5),
lubelskiego (4),
zachodniopomorskiego (4),
kujawsko-pomorskiego (1).

W komunikacie MZ poinformowało także, że z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarło aż 21 osób.

Z przykrością informujemy o śmierci 21 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-M Kalisz, 58-K, 90-K Warszawa, 93-M, 83-K, 85-M, 84-K Radom, 88-M i 88-M Łańcut, 88-K, 68-M Łódź, 76-M Zgierz, 51-K, 74-K, 69-K i 72-M Racibórz, 79-M i 81-M Tychy, 72-K Żywiec, 98-M i 73-K Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 32 821, zaś liczba ofiar śmiertelnych w Polsce wśród osób z COVID-19 wynosi aktualnie 1 396. Dobra wiadomość jest taka, że mamy też 18 134 ozdrowieńców.

Źródła: wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować