×

Koronawirus w Polsce 23 września. Gigantyczna liczba zgonów wsród zakażonych

Koronawirus w Polsce 23 września. Minister Niedzielski ostrzega, że musimy się przygotować na raporty, w których każdego dnia będzie mowa o ok. 1 000 kolejnych chorych. Powodem takiego stanu rzeczy ma być powrót Polaków do „normalnego” życia. Czy tak jest w najnowszym raporcie MZ?

Lampa, która zabija koronawirusa

Cały świat (z wyjątkiem Rosji i osób sceptycznie nastawionych do szczepień), oczekuje na informację o skutecznej, bezpiecznej i ogólnodostępnej szczepionce na koronawirusa. Ile jeszcze poczekamy? Prawdopodobnie minimum kilka miesięcy. Tymczasem Japończycy zaskoczyli swoim wynalazkiem – to pierwsze takie urządzenie na świecie!

Chodzi o lampę, która zabija koronawirusa, nie zagrażając przy tym zdrowiu ludzi. Japoński producent oświetlenia już wprowadził urządzenie na rynek. To Lampa Care 222, opracowana przez firmę Ushio we współpracy z Uniwersytetem Columbia w Nowym Jorku, emitująca światło ultrafioletowe. Co bardzo ważne, chodzi o fale o długości 222 nanometrów, które nie wnikają w tkanki i nie są groźne dla zdrowia i życia ludzi.

Lampa Care 222 na razie będzie wykorzystywana do dezynfekcji pomieszczeń, autobusów, wind itp. Z czasem stanie się ogólnodostępna. Jednak zakup urządzenia to koszt ok. 2,86 tys. USD.

Koronawirus w Polsce 23 września
Twitter

Poszła do sklepu, choć wiedziała o zakażeniu. Jest wyrok

Wczoraj zapadł wyrok przed sądem w Ostrołęce, dotyczący niesfornej zakażonej – Barbary B. Kobieta wiedząc o tym, że otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa, wybrała się do sklepu na zakupy. W tym samym czasie w sklepie przebywało 7 innych osób.

Barbara B. usłyszała zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Sąd skazał kobietę na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę.

A jak wygląda dzisiaj sytuacja epidemiologiczna w Polsce?

Koronawirus w Polsce 23 września

Małopolskie Bulowice to kolejna miejscowość, w której koronawirusa wykryto u pracownicy szkoły podstawowej. Kobieta opiekowała się dziećmi na świetlicy. Takich przypadków w skali kraju jest więcej, jednak w ostatnich dniach brak doniesień o większych ogniskach zachorowań. Mimo to, liczba zakażeń systematycznie rośnie.

Koronawirus w Polsce 23 września
Twitter

W dzisiejszym raporcie Ministerstwa Zdrowia czytamy o kolejnych 974 zakażeniach koronawirusem. Przypadki te dotyczą województw:
mazowieckiego (164),
małopolskiego (135),
pomorskiego (114),
łódzkiego (84),
śląskiego (82),
wielkopolskiego (76),
kujawsko-pomorskiego (54),
dolnośląskiego (46),
lubelskiego (46),
świętokrzyskiego (36),
warmińsko-mazurskiego (34),
podkarpackiego (24),
opolskiego (24),
podlaskiego (22),
lubuskiego (17),
zachodniopomorskiego (16).

Resort zdrowia poinformował także o 28 ofiarach śmiertelnych COVID-19:

Z przykrością informujemy o śmierci 28 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-K, 87-K Bytów, 84-K Parchowo, 96-K Kędzierzyn-Koźle, 82-K Końskie, 66-M, 84-K Dębica, 65-M, 78-K Tychy, 75-M Częstochowa, 84-M, 77-K, 78-M Zgierz, 72-K, 75-M Łódź, 80-M Radomsko, 61-K, 83-M Warszawa, 73-K, 74-K Przasnysz, 88-K Poznań, 74-M, 34-M, 75-K Kraków, 74-M Limanowa, 64-K Augustów, 86-M Bydgoszcz, 68-K Grudziądz. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 81 673/2 344 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Dobre informacje są takie, że powiększa się liczba ozdrowieńców.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij