×

Koronawirus w Polsce 22 września. Zamykają kolejne szkoły i przedszkola!

Koronawirus w Polsce 22 września. Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy komunikat o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Ilu zakażonych przybyło w ciągu ostatniej doby? Czy są ofiary śmiertelne?

Szkoły znowu zostaną zamknięte?

W Polsce padł ostatnio niechlubny rekord zakażeń koronawirusem. W sobotę (19 września) odnotowano 1002 nowe przypadki zachorowań w ciągu doby na Covid-19. Tym samym po raz pierwszy liczba nowych zakażeń przekroczyła 1000.

Czy w związku z tym szkoły ponownie zostaną zamknięte, jak miało to miejsce wiosną, gdy wybuchła pandemia koronawirusa w Polsce? Minister edukacji Dariusz Piontkowski na antenie Radia Białystok poinformował, że rząd nie ma zamiaru zamykać szkół:

Nie planujemy na razie zamykania szkół. Wprowadzony system, czyli reakcja lokalna na zwiększone zagrożenie epidemiczne, sprawdza się.

Tylko te szkoły, w których wykryto koronawirusa, przechodzą czasowo na naukę zdalną. Piontkowski przekazał, że sytuacja ta dotyczy tylko około 200 szkół na ponad 48 tys.

Na razie tylko bardzo niewielki ułamek, poniżej procenta szkół, przeszło bądź na system całkowicie zdalny, a zdecydowana większość tych szkół, to są szkoły, w których jakaś część uczniów uczy się zdalnie, bądź część nauczycieli pracuje zdalnie, a pozostała część szkoły pracuje normalnie. To naprawdę jest ułamek procenta, więc na razie nie ma potrzeby, aby przechodzić na system zdalny.

Szef MEN uważa, że nauka zdalna nie jest w stanie zastąpić kontaktu z nauczycielem. Dlatego ministerstwo nie myśli o zamykaniu wszystkich szkół.

Koronawirus w Polsce 22 września

W godzinach porannych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych osobach, które zachorowały na COVID-19. Pacjenci pochodzą z województw:

– małopolskiego (112),
– mazowieckiego (108),
– pomorskiego (83),
– śląskiego (72),
– łódzkiego (51),
– dolnośląskiego (47),
– zachodniopomorskiego (39),
– wielkopolskiego (36),
– podkarpackiego (30),
– opolskiego (28),
– świętokrzyskiego (21),
– warmińsko-mazurskiego (21),
– podlaskiego (21),
– lubelskiego (21),
– kujawsko-pomorskiego (13),
– lubuskiego (8).

Resort z przykrością powiadomił także o śmierci 18 pacjentów z chorobą COVID-19.

Łącznie na terenie kraju mamy 80 699 osób zakażonych koronawirusem (w tym 2 316 to osoby zmarłe).

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij