×

Koronawirus w Polsce 22 lipca. „Będziecie mieli majtki pełne strachu”

Koronawirus w Polsce 22 lipca. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najświeższy raport dotyczący zakażeń. Wciąż brakuje przełomu w walce z epidemią, a rośnie liczba osób, które przestają wierzyć w jej istnienie. Specjalista komentuje to zjawisko: „będziecie mieli majtki pełne strachu”.

Koronawirus nie istnieje?

Pomimo trwającej od wielu miesięcy epidemii, wciąż nie brakuje osób kwestionujących istnienie koronawirusa. W Stanach Zjednoczonych organizowane są nawet specjalne imprezy, podczas których wspólnie bawiący się ludzie pragną udowodnić, że nie przestrzegając zaleceń sanitarnych i tak nie zachorują na COVID-19. To bezmyślne postępowanie doprowadziło już do śmierci młodego człowieka, który udał się na tzw. covid party z przekonaniem, że pandemia to wymysł władzy, dlatego celowo zaraził się koronawirusem.

Problem braku wiary w istnienie epidemii jest w społeczeństwie zatrważająco powszechny. Pewne środowiska nazywają ją wręcz „plandemią”. Do zjawiska odniósł się prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W TVN24 zdecydował się skomentować coraz bardziej popularne zjawisko negowania obecności COVID-19. Lekarz powiedział:

Jest na weselach, na pogrzebach, konsolacjach, w miejscach zamkniętych, w DPS-ach. W wielu miejscach jest aktywny i powinniśmy się go obawiać.

Zasugerował również, aby osoby, które nie wierzą w istnienie koronawirusa, skonsultowały swój światopogląd z ludźmi, którzy przeszli ciężką postać choroby.

Porozmawiajcie z osobami, które wyleczyły się z koronawirusa, ale były przez tydzień pod respiratorem. Naprawdę będziecie mieli majtki pełne strachu, kiedy usłyszycie ich opowieści.

Dr Sutkowski alarmuje, że w Polsce nie minęła jeszcze pierwsza fala epidemii. W związku z tym, uczestnictwo w weselach czy innych imprezach masowych jest brakiem odpowiedzialności. Jego zdaniem podczas zabawy, pod wpływem alkoholu ludzie całkowicie zapominają o grożącym im niebezpieczeństwie.

Poszedłbym do kościoła w maseczce z dystansem co najmniej dwóch metrów. Tak się trzeba zachowywać. Nie powinno tak być, żebyśmy mogli się spotykać. Jedynie bardzo racjonalne, odpowiedzialne zachowania i dużo szczęścia mogą nas uchronić w takim miejscu przed zachorowaniem.

Koronawirus w Polsce 22 lipca

Można przypuszczać, że wysoka liczba nowych zakażeń w dniu wczorajszym może mieć związek z trwającym sezonem weselnym. Tylko wczoraj miało miejsce 399 zachorowań. Z kolei dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 380 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Przypadki te dotyczą wszystkich województw:
śląskiego (113),
małopolskiego (50),
mazowieckiego (46),
łódzkiego (33),
wielkopolskiego (22),
opolskiego (20),
dolnośląskiego (18),
podkarpackiego (17),
warmińsko-mazurskiego (17),
pomorskiego (13),
lubelskiego (7),
świętokrzyskiego (7),
zachodniopomorskiego (6),
podlaskiego (5),
lubuskiego (4),
kujawsko-pomorskiego (2).

Od wczoraj powiększył się również bilans ofiar COVID-19. W ciągu ostatnich godzin zmarło 6 pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak podaje MZ:

Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 88-K Poznań, 88-K Gorzów Wielkopolski, 69-M Warszawa, 80-M, 75-M, 69-K Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 41 162/1 642 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Do tej pory wyzdrowiało 31 139 pacjentów z Covid-19.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować