×

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Obowiązkowe maseczki powrócą?

Koronawirus w Polsce 22.06. Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych osobach z COVID-19. Ile w ciągu doby odnotowano nowych przypadków zakażenia? Czy są ofiary śmiertelne?

Szumowski: druga fala zachorowań zapewne będzie

Minister Zdrowia udzielił obszernego wywiadu dla PAP. Tam też powiedział, że druga fala epidemii nadejdzie jesienią, razem z sezonem grypowym:

Przyjdzie na jesieni razem z sezonem grypowym. Staramy się na nią przygotować, kontynuujemy zakupy środków ochrony i sprzętu. Mamy opracowany i przetestowany model powoływania szpitali jednoimiennych. Mamy doświadczenie w powoływaniu do życia izolatoriów. Dość dobrze radzimy sobie z szybkim zamykaniem ognisk. Na pewno kolejnego lockdownu już nie będzie. Myślę, że zakażeń może być więcej niż obecnie.

Szumowski został też zapytany o obowiązkowe noszenie maseczek. Podkreślił, że ten nakaz nie został całkowicie zniesiony i w miejscach publicznych należy zachowywać wszelkie środki ostrożności.

Proszę pamiętać, że my nie zdjęliśmy obowiązku noszenia maseczek. W sklepach, urzędach i we wszelkich pomieszczeniach, gdzie styka się ze sobą wiele osób, istnieje obowiązek zakrywania nosa i ust. Ten obowiązek jest także wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać bezpiecznego dystansu z innymi ludźmi. W formule, jaką mieliśmy, maski powrócą, jeśli będziemy mieli drugą falę epidemii. To rzecz, którą można łatwo wprowadzić.

– powiedział Minister.

Koronawirus w Polsce 22.06

Z komunikatu wynika, że w ciągu kilku ostatnich godzin w Polsce przybyło 296 osób z COVID-19. Najwięcej, bo aż 130 przypadków odnotowano w województwie śląskim. Pozostałe przypadki dotyczą województw:

– łódzkiego (48),
– mazowieckiego (33),
– podlaskiego (23),
– wielkopolskiego (19),
– świętokrzyskiego (15),
– podkarpackiego (8),
– małopolskiego (6),
– lubelskiego (5),
– dolnośląskiego (4),
– pomorskiego (2),
– warmińsko-mazurskiego (2),
– lubuskiego (1).

W raporcie poinformowano także o śmierci kolejnych 3 pacjentów z chorobą COVID-19.

Łącznie na terenie kraju mamy 32 227 osób zakażonych koronawirusem (w tym 1 359 to osoby zmarłe).

Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.wnp.pl

Może Cię zainteresować

zamknij