×

Koronawirus w Polsce 21 września. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

Koronawirus w Polsce 21 września. Do wczoraj od 4 marca, kiedy potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w kraju, odnotowano 79 tys. 240 zakażeń. W ostatnich dniach padały kolejne niechlubne rekordy. A jak jest dzisiaj? MZ przedstawiło najnowszy raport dotyczący przyrostu zakażeń.

Rekordowo w Czechach, krytycznie w Wielkiej Brytanii

Wczoraj czeskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu doby zarejestrowano 2 046 przypadków zakażenia koronawirusem. Co prawda nie był to rekordowy wynik (w piątek poinformowano o zakażeniu ponad 2 100 osób), jednak był to największy przyrost zakażeń w dniu wolnym od pracy. W Czechach, tak jak i w Polsce, w weekendy przeprowadza się mniej testów na koronawirusa. Dlatego nowe dane mocno zaniepokoiły Czechów.

Powody do niepokoju mają również mieszkańcy Wielkiej Brytanii, która – zdaniem tamtejszego ministra zdrowia – znajduje się w „krytycznym punkcie epidemii”. Mieszkańcom grozi ogólnokrajowa blokada.

Wybór jest taki, że albo wszyscy będą przestrzegać zasad, albo będziemy musieli podjąć kolejne działania

— przestrzegał Matt Hancock na antenie Sky News.

Na Wyspach gwałtowny przyrost można zaobserwować już od dwóch tygodni. W piątek i sobotę odnotowano ponad 4 000 zakażeń na dobę. Premier Boris Johnson, który sam był zakażony koronawirusem, zaznacza, że nieuchronnie nadchodzi druga fala epidemii. Rząd szuka sposobu, by sobie z nią skutecznie poradzić.

Koronawirus w Polsce 21 września

Niestety również w Polsce w ostatnich dniach jest wyjątkowo niespokojnie. W niedzielę, analogicznie do Czechów, odnotowaliśmy duży przyrost i aż 910 kolejnych zakażeń. Zmarło 11 osób. Dzień wcześniej informowano o 1 002 przypadkach, co stanowiło najwyższy dobowy przyrost przypadków zakażenia od początku pandemii. A jak jest dzisiaj?

W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia czytamy o 748 kolejnych zakażeniach koronawirusem. Dotyczą one województw:
mazowieckiego (120),
łódzkiego (93),
pomorskiego (90),
małopolskiego (83),
opolskiego (70),
podkarpackiego (58),
wielkopolskiego (52),
lubelskiego (48),
śląskiego (45),
kujawsko-pomorskiego (21),
lubuskiego (15),
podlaskiego (13),
zachodniopomorskiego (12),
warmińsko-mazurskiego (11),
dolnośląskiego (9),
świętokrzyskiego (8).

Resort poinformował również o śmierci kolejnych 5 osób z Covid-19:

Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem 71-K (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-K Elbląg, 78-M Ostróda, 56-M Poznań, 74-M i 71-K Kraków. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 79 988/2 298 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować