×

Koronawirus w Polsce: 20 kwietnia. Poranny raport Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce: 20 kwietnia. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zachorowań na COVID-19. Największą liczbę zachorowań odnotowano w województwie śląskim.

Koronawirus w Polsce: 20 kwietnia

W porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 166 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Ogólna liczba chorych wzrosła więc do 9453 osób.

Najnowsze potwierdzone przypadki dotyczą województw:

– śląskiego (53),
– dolnośląskiego (21),
– wielkopolskiego (14),
– kujawsko-pomorskiego (15),
– małopolskiego (26),
– podlaskiego (3),
– opolskiego (16),
– lubelskiego (3),
– warmińsko-mazurskiego (1),
– świętokrzyskiego (4),
– zachodniopomorskiego (8),
– pomorskiego (2).

Niestety, odnotowano także kolejne 2 przypadki śmiertelne.

Złagodzone obostrzenia

W czwartek (16.04) rząd złagodził obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Pierwszy z etapów odmrażania gospodarki wchodzi w życie z dniem dzisiejszym (20.04).

Jak wynika z zapisu, zniesiony został wstęp do lasów i parków. Ponadto, osoby powyżej 13. roku życia mogą przemieszczać się bez opieki dorosłego. Z kolei liczba klientów w sklepach jest uzależniona od jego powierzchni (dotychczas zależało to od liczby kas). Natomiast w kościołach może przebywać więcej wiernych (konkretnie 1 osoba na 15 mkw. powierzchni).

Z dniem dzisiejszym ulegają też zmianie godziny dla seniorów. Będą one obowiązywać tylko od poniedziałku do piątku. Nie zmieniają się jednak godziny – nadal będzie to 10-12.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych.

Może Cię zainteresować

zamknij