×

Koronawirus w Polsce: 20 kwietnia. Wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce: 20 kwietnia wieczór. Najnowszy raport podsumowuje dzisiejszy dzień pandemii w Polsce. Spłynęły doniesienia o kolejnych zakażeniach.

Koronawirus w Polsce: 20 kwietnia wieczór

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia codziennie otrzymujemy 2 raporty dziennie. Niedawno zostało udostępnione podsumowanie wieczorne. Ponownie zarejestrowano kolejne przypadki zakażenia koronawirusem.

Najnowsze potwierdzone przypadki dotyczą województw:

– mazowieckiego (38),
– łódzkiego (22),
– śląskiego (18),
– wielkopolskiego (16),
– świętokrzyskiego (13),
– dolnośląskiego (12),
– małopolskiego (7),
– pomorskiego (4),
– podkarpackiego (3),
– zachodniopomorskiego (3),
– podlaskiego (3),
– lubuskiego (1).

Niestety, odnotowano także kolejnych 140 przypadków zakażenia. 18 pacjentów zmarło w wyniku choroby COVID-19 bądź przez komplikacje, które wywołuje.

Odmrażanie gospodarki

Na czwartkowej konferencji (16.04) Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział złagodzenie obostrzeń w czterech etapach. Od dzisiaj m.in. otwarto lasy i parki, dzieci od 13. roku życia mogą poruszać się bez nadzoru osoby dorosłej, w sklepie i kościele może przebywać więcej osób (1 osoba na 15 mkw. powierzchni).

W kolejnych etapach mają zacząć pracować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także sklepy w galeriach handlowych. Tutaj dokładna data nie została podana. Wszystko zależy od rozwoju pandemii w Polsce.

Zgodnie z badaniami statystycznymi oraz symulacjami, wkrótce osiągniemy szczyt zachorowań dziennych.

Polecane

Może Cię zainteresować