×

Koronawirus w Polsce 2 luty. Rośnie liczba zgonów wśród osób zaszczepionych

Koronawirus w Polsce 2 luty. Z dnia na dzień rośnie liczba osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, a jednak liczba nowych zakażeń nie maleje. Tymczasem przybywa zgonów wśród osób, które przyjęły eksperymentalną szczepionkę Pfizera lub Moderny.

Zaszczepieni umierają

Już od momentu warunkowego dopuszczenia do stosowania szczepionek przeciwko koronawirusowi wiadomo, że wciąż trwają badania nad nimi. W związku z tym, żaden naukowiec nie jest w stanie określić, jaki jest długofalowy wpływ specyfiku na organizm. Pomimo braku merytorycznych dowodów na bezpieczeństwo produktów inżynierii genetycznej oraz braku informacji na temat ich interakcji z innymi medykamentami, media i politycy unikają alarmowania o zagrożeniu. Niestety z dnia na dzień mamy okazję przekonać się, że szczepionka przeciwko koronawirusowi rzeczywiście może być bardzo niebezpieczna.

Wczoraj w raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych na stronie gov.pl pojawiła się informacja o czwartym już przypadku zgonu będącego skutkiem szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Niepożądany odczyn poszczepienny?

Śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Grzegorz Hudzik opowiedział o szczegółach wszczętych procedur po śmierci zaszczepionej seniorki. Jak wyjaśnił:

Lekarz powiązał występujące u niej objawy z przyjęciem szczepionki i zgłosił tę sytuację do powiatowego inspektora sanitarnego w Katowicach jako ciężki przypadek niepożądanego odczynu poszczepiennego. Przekazaliśmy informację do Głównego Inspektora Sanitarnego i Państwowego Zakładu Higieny, włącznie z numerem seryjnym szczepionki podanej tej pani. Tamtejsi specjaliści przeprowadzą analizę epidemiologiczną tego przypadku.

Wiadomość o czwartym śmiertelnym przypadku przyjęcia szczepionki w Polsce jest bardzo niepokojąca, tym bardziej że trwają już przymiarki do rozpoczęcia szczepień dzieci. Ma to nastąpić w niedalekiej przyszłości.

Koronawirus w Polsce 2 luty

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 326 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw:
mazowieckiego (586),
kujawsko-pomorskiego (449),
warmińsko-mazurskiego (377),
śląskiego (343),
wielkopolskiego (336),
pomorskiego (326),
zachodniopomorskiego (272),
lubelskiego (256),
małopolskiego (244),
łódzkiego (238),
dolnośląskiego (236),
podkarpackiego (152),
podlaskiego (150),
świętokrzyskiego (95),
lubuskiego (84),
opolskiego (55).

127 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

W komunikacie resortu zdrowia czytamy również o śmierci 253 pacjentów z Covid-19:

Z powodu COVID-19 zmarło 40 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 213 osób.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 1 520 215 / 37 476 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij