×

Koronawirus w Polsce 17 kwietnia. Aktualna liczba zakażeń i ofiar śmiertelnych

Koronawirus w Polsce 17 kwietnia. Ministerstwo Zdrowia opublikowało popołudniowy raport dotyczący nowych przypadków. Wynika z niego, że mamy 165 kolejnych zakażeń oraz 14 zgonów wśród osób, u których w organizmie wykryto koronawirusa. Jaka jest ogólna liczba chorych w naszym kraju?

Koronawirus na Śląsku

Dzisiaj o godz. 10.00 resort zdrowia w mediach społecznościowych podał informację o 296 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Niemal połowa z nich dotyczyła województwa śląskiego.

Jak tłumaczył na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz:

Dzisiejsza liczba jest duża, bo z samego Śląska doszło nam ponad 100 przypadków z domu pomocy społecznej i z ośrodka dla przewlekle chorych. Te dwa ośrodki rzutują na ten bardzo duży wynik.

Przekazał również, że na oddziałach zakaźnych oraz w szpitalach jednoimiennych zakaźnych znajduje się ponad 2200 pacjentów chorych na COVID-19.

Trudna sytuacja w domach pomocy społecznej

Według danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu 51 podopiecznych DPS „Kombatant” i 10 pracowników jest zakażonych koronawirusem, z czego aż 20 przypadków potwierdzono w ciągu ostatniej doby.

Tomasz Sanecki z UM Bytom uspokaja:

Działania związane z zabezpieczeniem osób zdrowych i chorych zostaną podjęte niezwłocznie po otrzymaniu wszystkich wyników badań laboratoryjnych. Trwa przygotowywanie izolatorium dla osób chorych i miejsc opieki dla osób zdrowych. Osoby chore i osoby zdrowe będą miały zapewnioną opiekę.

Koronawirus w Polsce 17 kwietnia

Popołudniu ministerstwo opublikowało komunikat o nowych zakażeniach, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Mamy ich 165 i dotyczą one województw:
mazowieckiego (37),
dolnośląskiego (31),
łódzkiego (17),
śląskiego (16),
opolskiego (16),
wielkopolskiego (14),
świętokrzyskiego (13),
małopolskiego (11),
podlaskiego (3),
lubelskiego (3),
warmińsko-mazurskiego (2),
zachodniopomorskiego (2).

Niestety, zwiększyła się również liczba ofiar śmiertelnych o kolejne 14. Osoby, które zmarły w wyniku powikłań choroby Covid-19, to (wiek-płeć, miejsce zgonu):

91-K Kraków, 65-M, 71-K Poznań, 68-M Legnica, 88-K Bolesławiec, 98-K Ozimek, 86-M Kędzierzyn-Koźle, 92-K, 87-M, 92-K Częstochowa, 83-K Kozienice, 86-K, 82-K Warszawa, 69-M Nowe Miasto nad Pilicą. Większość osób miała choroby współistniejące.

W ciągu ostatniej doby zmarło 18 osób, a u 461 zdiagnozowano Covid-19. W sumie wykryto w Polsce już 8379 zakażeń koronawirusem (w tym 332, to osoby zmarłe).

Liczba chorych stale rośnie, mimo to rząd łagodzi obostrzenia stopniowo znosząc zakazy, np. wejścia do parków i lasów.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.facebook.com, www.eska.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij