×

Koronawirus w Polsce 16 czerwca. Kolejny wzrost liczby zakażeń i zgonów

Koronawirus w Polsce 16 czerwca. Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport dotyczący ilości potwierdzonych zakażeń, do których doszło w ciągu ostatniej doby. Wciąż brakuje przełomu w walce z epidemią.

Koronawirus w Polsce 16 czerwca

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia nie zwiastują szybkiego końca epidemii COVID-19 w Polsce. Od wczoraj w Polsce odnotowano 407 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one województw:
śląskiego (216),
łódzkiego (62),
mazowieckiego (36),
podkarpackiego (13),
małopolskiego (12),
dolnośląskiego (11),
świętokrzyskiego (11),
lubelskiego (9),
opolskiego (8),
wielkopolskiego (8),
podlaskiego (7),
warmińsko-mazurskiego (6),
zachodniopomorskiego (5),
pomorskiego (2),
kujawsko-pomorskiego (1).

Resort zdrowia w swoim komunikacie podaje również informacje o kolejnych zgonach wśród osób z Covid-19:

Z przykrością informujemy o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Bolesławiec, 83-K Wrocław, 65-M Domaszków, 68-M, 74-M Tychy, 82-K Racibórz, 84-K, 67-M Warszawa, 62-M Radom, 69-M, 79-M, 84-K, 57-K, 83-K, 83-K Zgierz, 76-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 30 195/1 272 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Niestety niemożliwe jest określenie jak długo potrwa jeszcze epidemia w naszym kraju. Prognozy sprzed kilku miesięcy mówiące o tym, że szczyt zachorowań w Polsce przewidziany jest na 24 kwietnia nie sprawdziły się.

Tym samym, społeczeństwo straciło zaufanie do tego typu przewidywań. Obserwując wykresy dotyczące COVID-19 w Polsce nie da się stwierdzić na jakim etapie epidemii jesteśmy, ponieważ wciąż występują spore wahania. Po krótkotrwałych spadkach liczby zakażeń, znów następują wzrosty. Na niekorzyść zdecydowanie działają masowe zakażenia w kopalniach.

Kolejna kopalnia walczy z COVID-19

Obecnie największym epicentrum epidemii koronawirusa w Polsce jest Śląsk. Bardzo źle wygląda także sytuacja w województwie łódzkim. W elektrowni oraz w kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie stwierdzono zakażenia koronawirusem u łącznie 5 osób.

Informację potwierdziły władze spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Przedsiębiorstwo zapewnia, że błyskawicznie wdrożono niezbędne procedury sanitarne. Mimo to, można się spodziewać, że w tak dużym zakładzie, w którym zatrudnione są tysiące ludzi, zakażenie bardzo szybko się rozprzestrzeni.

Warto zauważyć, że nie są to pierwsze przypadki koronawirusa w kombinacie. Od początku pandemii odnotowano ich już tam około 40. Także w samej Łodzi sytuacja nie przedstawia się najlepiej. Przypadki zakażenia wykryto w jednym z komisariatów. Czasowo zamknięto placówkę przy ul. Wysokiej 26 w celu przeprowadzenia dezynfekcji. W serwisie internetowym łódzkiej policji możemy przeczytać:

Policjanci mogący mieć kontakt z potencjalnymi nosicielami wirusa zostali tymczasowo odsunięci od służby. VI Komisariat KMP w Łodzi rozpocznie przyjmowanie petentów z dniem 16 czerwca 2020 roku. W bieżącej obsłudze interesantów pomogą inni funkcjonariusze z komórek podległych KMP w Łodzi.

Źródła: tvn24.pl, twitter.com
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować