×

Koronawirus w Polsce 14 sierpnia. Liczba zakażeń znowu bliska rekordu

Koronawirus w Polsce 14 sierpnia. Od kilku tygodni dzienna ilość odnotowywanych zakażeń koronawirusem przekracza 600, a nawet 800 przypadków. Okazuje się, że taki stan rzeczy może być wynikiem błędnych statystyk lokalnych sanepidów.

Diagnoza koronawirusa bez wymazu

Epidemia koronawirusa sprawiła, że ciężko chore osoby, które wymagają regularnych wizyt lekarskich bądź rehabilitacji, znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Zmiana modelu udzielania świadczeń zdrowotnych i przestawienie się na tzw. teleporady przyczyniło się do wystawiania przez lekarzy wielu błędnych diagnoz. Regularnie dochodzi do przypadków śmierci pacjentów, którzy ze względu na brak tradycyjnej konsultacji, są leczeni w nieprawidłowy sposób.

Na domiar złego, chociaż przychodnie i laboratoria zostały odciążone, aby móc skupić się na walce z epidemią, to i tak dochodzi do niewiarygodnych pomyłek i nieprawidłowości. Zaskakujące zdarzenie przytrafiło się mieszkańcowi województwa małopolskiego, pochodzącemu z Moszczenicy. Mężczyzna opowiedział lokalnemu portalowi Moszczenica.info, że sanepid zdiagnozował u niego koronawirusa, pomimo braku próbki do badania!

Szanowni Państwo, zaszło u mnie podejrzenie zarażenia koronawirusem. Przyjechała karetka do pobrania wymazu i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że zapomnieli zabrać wymazu.

Okazuje się, że próbka z wymazem została u mężczyzny w domu, ponieważ medycy zapomnieli ją spakować. Mimo to, po upływie 3 dni od wizyty u mężczyzny, laboratorium zadzwoniło do pacjenta. Rozmówca stwierdził, że mężczyzna posiada pozytywny wynik testu.

Przytoczona sytuacja zdecydowanie nie działa na korzyść sanepidu i pozwala przypuszczać, że publikowane dane na temat ilości zakażeń mogą być obarczone sporym błędem. Bez wątpienia historia mieszkańca Moszczenicy jest dla zwolenników teorii spiskowych dodatkowym argumentem w dyskusji na temat istnienia koronawirusa.

Koronawirus w Polsce 14 sierpnia

Tymczasem dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało w oficjalnym komunikacie o 825 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. (Rekord w Polsce, to 843 zakażenia odnotowane w ciągu doby).

Nowe przypadki dotyczą województw:
małopolskiego (184),
śląskiego (160),
mazowieckiego (143),
łódzkiego (54),
pomorskiego (46),
wielkopolskiego (43),
podkarpackiego (39),
podlaskiego (31),
opolskiego (31),
lubelskiego (23),
kujawsko-pomorskiego (22),
dolnośląskiego (21),
warmińsko-mazurskiego (16),
zachodniopomorskiego (8),
lubuskiego (8),
świętokrzyskiego (3).

W komunikacie MZ czytamy również o śmierci 15 osób z Covid-19 i aktualizacji wykazu zgonów:

Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 74-M, 80-K Poznań, 76-M Poznań (mieszkaniec woj. dolnośląskiego), 78-M Łańcut, 90-K Szczuczyn, 67-K, 74-K Kraków, 69-K, 84-K Łódź, 82-M, 77-M, 81-K Zgierz, 69-K Racibórz, 85-K Tychy, 73-K Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ze względu na zdublowany zgon osoby z woj. pomorskiego z dnia 13.08.2020, usuwamy go z wykazu.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 55 312/1 858 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

[AKTUALIZACJA – 14.08.2020 godz. 11:40]
Ministerstwo Zdrowia ponad godzinę później po opublikowaniu dziennego raportu dotyczącego ogólnej liczby potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem umieściła w mediach społecznościowych sprostowanie.

Przepraszamy, ale błędnie została podana zsumowana liczba przypadków.
Zamiast 825 powinno ich być 832.
Liczba zakażonych #koronawirus: 55 319/1858 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować