×

Koronawirus w Polsce 13 maja. Ministerstwo Zdrowia ma dobre wieści

Koronawirus w Polsce 13 maja: wczoraj został pobity niechlubny rekord – 595 zachorowań w ciągu jednej doby. To najwięcej od 19 kwietnia. Dziś po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 142 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Koronawirus w Polsce 13 maja

Jak podaje MZ, potwierdzono zakażenie koronawirusem u 142 kolejnych osób. Najwięcej przypadków odnotowano w województwie śląskim.

Dane dotyczą następujących województw:

– śląskiego (54),
– mazowieckiego (51),
– dolnośląskiego (12),
– łódzkiego (11),
– małopolskiego (7),
– opolskiego (2),
– pomorskiego (2),
– warmińsko-mazurskiego (1),
– wielkopolskiego (1),
– zachodniopomorskiego (1).

W sumie jest już 17204 chorych. Niestety, jak podaje MZ, kolejnych 15 osób zmarło. Obecnie wiemy o 6410 osobach, które pokonały koronawirusa.

Rekordowa dobowa liczba zakażeń

12 maja był dniem, który zapisał się w dotychczasowej historii zachorowań w Polsce jako ten z największym dobowym przyrostem zachorowań. Miejmy nadzieję, że ten rekord nie zostanie już pobity.

Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 235 zakażeniach. Po południu o kolejnych 369, co daje łącznie 595 nowych zachorowań. Zdecydowana większość, bo aż 492, to zachorowania ze Śląska. Zmarło 28 osób.

Jak przypomina Onet, ostatni rekord został pobity 19 kwietnia, – wówczas podano dane o 545 zakażonych osobach. 5 kwietnia było to 475 osób, a 17 kwietnia – 461.

III etap odmrażania gospodarki

Dziś odbyła się konferencja prasowa, poświęcona III etapowi odmrażania gospodarki. Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że kolejne zmiany wejdą w życie 18 maja.

Znów zaczną funkcjonować salony fryzjerskie i kosmetyczne, zwiększony zostanie również limit osób, które będą mogły przebywać w kościołach.

Od 25 maja w klasach 1-3 szkół podstawowych ruszy opieka nad dziećmi. Ku zaskoczeniu wszystkich, rząd zezwolił także na świadczenie usług gastronomicznych nie tylko w restauracyjnych ogródkach, ale i salach.

Jednocześnie premier podkreślił, że przed nami nadal daleka droga do pokonania koronawirusa.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować