×

Koronawirus w Polsce 13 lipca. Wciąż przybywa osób zakażonych

Koronawirus w Polsce 13 lipca. Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy raport dotyczący sytuacji epidemiologicznej w kraju. Tymczasem niepokojące wieści napływają z Gostynina, gdzie wykryto nowe ognisko COVID-19.

Nowe ognisko COVID-19 w szpitalu

W Wojewódzkim Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie (woj. mazowieckie) wykryto nowe ognisko koronawirusa. Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, pierwszy przypadek zakażenia COVID-19 został wykryty 7 lipca na oddziale psychogeriatrii. Natychmiast zarządzono tam dochodzenie epidemiologiczne.

W ognisku z wynikiem pozytywnym badania w kierunku zakażeń koronawirusem SARS Cov-2 do chwili obecnej zarejestrowano 19 pacjentów oraz 5 pracowników.

– poinformował sanepid w oficjalnym komunikacie.

W związku ze stwierdzeniem wirusa u pracowników szpitala, kwarantannie musiała się poddać znaczna część personelu placówki.

80 pracowników wraz z rodzinami zostało objętych obowiązkową kwarantanną domową, łącznie 218 osób.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyninie podała również, że pod nadzorem epidemiologicznym znajdują się obecnie 154 osoby. Sanepid robi wszystko, aby ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa wśród mieszkańców Gostynina.

Zakażeni pacjencji oddziału psychogeriatrii trafili do szpitala w Siedlcach, gdzie zapewniono im opiekę psychiatryczną i leczenie na COVID-19. Pacjenci psychiatrii zostali natomiast odizolowani na oddziale.

Koronawirus w Polsce 13 lipca

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. W poniedziałkowym (13 lipca) raporcie czytamy o 299 nowych pacjentach zakażonych COVID-19. Nowe przypadki dotyczą województw:

– mazowieckiego (72),
– śląskiego (65),
– podkarpackiego (62),
– małopolskiego (38),
– wielkopolskiego (20),
– łódzkiego (18),
– lubelskiego (8),
– lubuskiego (5),
– świętokrzyskiego (3),
– warmińsko-mazurskiego (2),
– zachodniopomorskiego (2),
– pomorskiego (2),
– dolnośląskiego (1),
– opolskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia z przykrością poinformowano także o śmierci kolejnych 5 pacjentów z chorobą COVID-19.

Łącznie na terenie kraju mamy 38 190 osób zakażonych koronawirusem (w tym 1 576 to osoby zmarłe).

Źródła: wiadomosci.wp.pl, tvn24.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować