×

Koronawirus w Polsce: 13 kwietnia. Najnowszy komunikat Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce: 13 kwietnia. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 260 zakażeniach koronawirusem w Polsce. To pierwszy i ostatni dzisiaj komunikat dotyczący nowych przypadków. Od jutra resort znowu przejdzie do raportowania dwa razy na dobę.

Koronawirus w Polsce – dane z Wielkanocy

Łukasz Szumowski złożył wszystkim Polakom życzenia wielkanocne. „Spokoju, wytrwałości, siły i zdrowia. Niech te święta będą nadal świętami nadziei” – mówił na nagraniu minister zdrowia.

W mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia opublikowało wczoraj również wpis o treści:

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, życzymy spokoju ducha, wytrwałości, siły i zdrowia. Niech te Święta niosą nadzieję!

i poinformowało, że w okresie świątecznym dane o nowych zachorowaniach na Covid-19 będą przekazywane tylko jeden raz dziennie. Jednocześnie zapewniono, że od jutra, tj. 14 kwietnia resort znowu wróci do raportowania dwa razy na dobę.

Dane dotyczące koronawirusa w Polsce z 12 kwietnia: zdiagnozowano 318 nowych przypadków zakażenia oraz odnotowano 24 kolejne ofiary śmiertelne.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem do wczoraj wynosiła 6674/232 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus w Polsce: 13 kwietnia

Z najnowszego komunikatu Ministerstwa Zdrowia wynika, że mamy 260 nowych zakażeń koronawirusem. Potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki dotyczą województw:

wielkopolskiego (86),
śląskiego (33),
mazowieckiego (24),
łódzkiego (22),
opolskiego (20),
podlaskiego (16),
małopolskiego (14),
dolnośląskiego (12),
zachodniopomorskiego (10),
kujawsko-pomorskiego (9),
lubelskiego (6),
podkarpackiego (4),
pomorskiego (4).

13 kwietnia okazał się pechowy dla kolejnych 13 osób zakażonych koronawirusem. Większość pacjentów, która zmarła w ciągu ostatniej doby miała choroby współistniejące:

Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M, 76-M – Łańcut, 89-K, 79-K, 76-M, 72-M, 98-K – Poznań, 76-M, 72-K i 73-M Racibórz, 97-K Jelenia Góra, 84-K Warszawa, 62-K Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 6934/245 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Do tej pory wyzdrowiało 487 osób.

Koronawirus w Polsce 13 kwietnia
Twitter
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij