×

Koronawirus w Polsce 12 września. Po lekkim spadku, znów rośnie liczba zakażeń

Koronawirus w Polsce 12 września. Wczoraj (piątek) minęło pół roku od ogłoszenia pandemii przez Światową Organizację Zdrowia. W tym czasie z powodu COVID-19 zmarło ponad 903 tys. ludzi w 188 krajach świata. Co czeka nas przez kolejne pół roku? Dzisiaj polski resort zdrowia poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia. Szczególnie niebezpiecznie nadal w Małopolsce.

Imprezy, których nikt nie kontroluje

Ograniczenia w kościołach, podczas koncertów i wesel, ale nie w klubach dla swingersów? Tak twierdzi Onet. Na portalu czytamy, że już latem kluby organizujące orgie zaczęły dodawać ogłoszenia, z których wynika, że mimo pandemii wszystko działa w najlepsze.

W jednym ze śląskich klubów na orgię zapisały się 84 osoby. Inny, działający w Warszawie, na wrzesień zaprasza chętnych do wzięcia udziału w imprezie o sugestywnej nazwie ”Lady Bi”.

Przyjdźcie we trójkę, a za wejście zapłacicie jedyne 100 PLN

— zachęca klub.

Podobnych ofert nie brakuje w klubach dla swingersów w wielu większych miastach. Jak zauważa Onet, tylko w jednym ogłoszeniu wspomniano o obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa. Uprzedzono, że każda osoba, chętna do udziału w „zabawie”, będzie musiała poddać się testowi na koronawirusa.

Trudno oczekiwać, że ktoś w takim miejscu zajmuje się przestrzeganiem dystansu społecznego. Mimo to, nikt się działaniem klubów dla swingersów specjalnie nie zajmuje. Tymczasem niedawno media informowały o zakażonym uczestniku orgii w jednej z berlińskich dzielnic. Potem w Mitte zaledwie w ciągu tygodnia potwierdzono zakażenie u 73 osób.

Warto dodać, że w takich miejscach spotyka się zazwyczaj kilkadziesiąt lub kilkaset obcych dla siebie osób z różnych zakątków kraju, a nawet świata. Jednak Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego stwierdził, że GIS ma ważniejsze sprawy na głowie, niż zajmowanie się tego typu imprezami.

Koronawirus w Polsce 12 września

594 nowe przypadki zakażenia i 10 ofiar śmiertelnych: tak było we wczorajszym raporcie. A jak jest dzisiaj? Niestety liczba nowych zakażeń znowu rośnie.

Jak poinformował resort zdrowia, mamy kolejne 603 potwierdzone przypadki koronawirusa. Dotyczą one województw:
małopolskiego (93),
pomorskiego (79),
śląskiego (72),
mazowieckiego (64),
kujawsko-pomorskiego (54),
wielkopolskiego (50),
podkarpackiego (39),
łódzkiego (37),
lubelskiego (29),
warmińsko-mazurskiego (18),
świętokrzyskiego (17),
opolskiego (14),
zachodniopomorskiego (14),
dolnośląskiego (11),
lubuskiego (7),
podlaskiego (5).

Odnotowano również kolejne ofiary śmiertelne COVID-19. Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia:

Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M Grudziądz, 73-M Radomsko, 82-K, 88-M Gliwice, 85-K Ostrowy, 65-K Poznań, 84-K, 72-M Wrocław, 95-M Radom, 81-K Warszawa, 92-K Sędziszów Małopolski, 85-K, 88-K Kędzierzyn-Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 73 650/2 182 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować