×

Koronawirus w Polsce 12 stycznia. Rząd przedłuża obecne obostrzenia

Koronawirus w Polsce 12 stycznia. Rząd zdecydował się przedłużyć obecne obostrzenia. Czy na tę decyzję wpłynęła dzienna liczba zakażeń? Jak sytuacja przedstawia się po upływie kolejnej doby?

Przedłużone obostrzenia

Podczas poniedziałkowej (11 stycznia) konferencji prasowej, Adam Niedzielski ogłosił przedłużenie obecnych obostrzeń. Będą one obowiązywać do 31 stycznia. Jak powiedział minister:

Decyzje dotyczące obostrzeń są decyzjami bardzo trudnymi, bo podejmowanymi w sytuacji dużej niepewności wynikającej z niej sprzeczności i sygnałów dochodzących do nas z otoczenia.

W związku z tym zamknięte pozostają hotele, stoki narciarskie, galerie handlowe (z wyjątkiem sklepów spożywczych, sklepów z książkami i prasą, drogerii, aptek). A także siłownie, baseny, kluby fitness, restauracje, kina, muzea, teatry, galerie sztuki.

Ponadto, po powrocie do Polski transportem zbiorowym obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. Zgromadzenia publiczne są ograniczone do pięciu osób. Limity obowiązują też w sklepach i kościołach.

Natomiast od 18 stycznia, czyli po zakończeniu ferii zimowych, do szkół powrócą uczniowie z klas I-III. Pozostali będą dalej uczyć się zdalnie.

Doszliśmy do wniosku, że krokiem najbardziej nieśmiałym, który możemy wykonać, a jednocześnie w sensie symulacji prowadzonych i prognoz z tym związanych krokiem, który nie stanowi zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III.

– powiedział szef resortu zdrowia.

Koronawirus w Polsce 12 stycznia

W ciągu ostatniej doby odnotowano 5 569 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Pacjenci pochodzą z województw:

– mazowieckiego (695),
– pomorskiego (583),
– kujawsko-pomorskiego (526),
– śląskiego (522),
– warmińsko-mazurskiego (483),
– wielkopolskiego (483),
– zachodniopomorskiego (400),
– lubelskiego (344),
– dolnośląskiego (339),
– łódzkiego (285),
– małopolskiego (236),
– podlaskiego (143),
– opolskiego (116),
– podkarpackiego (108),
– świętokrzyskiego (108),
– lubuskiego (89).

Z powodu #COVID19 zmarły 93 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 233 osoby.

Liczba zakażonych koronawirusem: 1️⃣ 3️⃣9️⃣5️⃣ 7️⃣7️⃣9️⃣/ 31 593 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Źródła: tvn24.pl, www.facebook.com
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować