×

Koronawirus w Polsce 12 maja. Wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce 12 maja. Ile w ciągu kilku godzin przybyło osób zakażonych? Czy na Śląsku wciąż jest tendencja wzrostowa?

Koronawirus w Polsce 12 maja

Jak wynika z wieczornego komunikatu Ministerstwa Zdrowia, ponownie największy wzrost zachorowań odnotowano na Śląsku – 288 potwierdzonych przypadków.

W pozostałych województwach sytuacja ma się następująco:

– dolnośląskie (25),
– mazowieckie (21),
– łódzkie (13),
– wielkopolskie (5),
– zachodniopomorskie (3),
– małopolskie (2),
– podlaskie (1),
– opolskie (1),
– lubelskie (1).

Poinformowano także o kolejnych przypadkach śmiertelnych. W ciągu ostatnich kilku godzin, w wyniku powikłań związanych z chorobą COVID-19 zmarło 12 pacjentów.

Ogólna liczba wykrytych przypadków koronawirusa w Polsce wynosi: 16921 (w tym 839, to osoby zmarłe).

Stany Zjednoczone żądają odszkodowania od Chin

Doradca Białego Domu Peter Navarro w poniedziałek zagroził odwetem przeciwko Chinom za jego rolę w rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa, ponieważ napięcia między dwiema największymi gospodarkami na świecie nadal rosną. Jak powiedział Navarro podczas wywiadu w „Squawk Box” CNBC:

Należało przyjść rachunek za Chiny. Nie chodzi o karanie całego kraju, chodzi o pociągnięcie do odpowiedzialności Komunistyczną Partii Chin. Wyrządzili ogromne szkody światu a pandemia ciągle trwa! Wydaliśmy już blisko 10 bilionów dolarów w trakcie tej wojny z wirusem.

Negocjacje handlowe między tymi dwoma krajami skomplikowała pandemia choroby Covid-19. Jego rozprzestrzenianie się po całym świecie spowodowało zahamowanie światowych rynków. USA i Chiny zawarły umowę handlową w lutym. Umowa wymaga od Chin zwiększenia zakupów amerykańskich towarów, w tym produktów rolnych, o 200 miliardów dolarów w ciągu dwóch lat.

Część amerykańskich polityków wprost oskarża Chiny o globalną pandemię, a Donald Trump wprost przyznał, że obecna sytuacja wynika z „chińskiego błędu”.

Źródła: www.cnbc.com, thehill.com

Polecane

Może Cię zainteresować