×

Koronawirus w Polsce na dzień 12.05. Śląsk w centrum epidemii

Koronawirus w Polsce 12.05. Ministerstwo Zdrowia wydało poranny komunikat odnośnie sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Ile przybyło zakażonych osób w całym kraju? Czy pojawiła się informacja o kolejnych zachorowaniach wśród górników?

Jak wygląda sytuacja na Śląsku?

Koronawirus na Śląsku jest jednym z głównych tematów omawianych przez media. Zakażenie SARS-CoV-2 w województwie Śląskim stwierdzono już u ponad 3,7 tys. osób, z czego wirusa wykryto w próbkach pobranych od 108 górników (stan na 10.05). Jak powiedział Minister Zdrowia Łukasz Szumowski na antenie Polsat News:

Jeżeli byśmy oddzielili Śląsk i zakażenia koronawirusem w kopalniach od przebiegu epidemii w Polsce, to mielibyśmy już tendencje spadkową.

Jak dzisiaj wygląda tam sytuacja? W porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby w województwie Śląskim potwierdzono 204 nowych zachorowań na COVID-19. Czy to oznacza, że rząd zdecyduje się jednak na zaostrzenie restrykcji w tym regionie? Zupełnie przeciwny jest temu Prezydent Sosnowca, który zaapelował wczoraj do władz o zachowanie rozsądku:

Apeluję do administracji rządowej, która zapewne monitoruje sytuację i będzie podejmowała ewentualne decyzje, aby podjęła je jak z największą rozwagą i odpowiedzialnością, bez pośpiechu i pochopności na zasadzie na wszelki wypadek ,,zamykamy wszystko co się da”.

Koronawirus w Polsce 12.05

Co z resztą kraju? W porannym komunikacie resortu zdrowia czytamy, że w ciągu doby na terenie całej Polski (łącznie z województwem Śląskim) odnotowano 235 nowych zachorowań na COVID-19.

Zakażenia dotyczą województw:

– śląskiego (204),
– dolnośląskiego (7),
– wielkopolskiego (6),
– pomorskiego (4),
– lubelskiego (3),
– zachodniopomorskiego (3),
– świętokrzyskiego (3),
– warmińsko-mazurskiego (2),
– opolskiego (2),
– małopolskiego (1).

Niestety, w wyniku powikłań związanych z chorobą COVID-19, zmarło 16 kolejnych pacjentów.

Ogólna liczba wykrytych przypadków koronawirusa w Polsce wynosi: 16561 (w tym 827, to osoby zmarłe). Dobra wiadomość jest taka, że wyzdrowiało już łącznie 6131 pacjentów.

Polecane

Może Cię zainteresować