×

Epidemia koronawirusa w Polsce: 1 czerwca. Po weekendzie nastąpił wzrost zakażeń

Chyba nikt nie spodziewał się, że epidemia koronawirusa w Polsce potrwa aż tak długo i że w 2020 roku będziemy witać lato z tak wielkim obciążeniem, jakim jest zagrożenie zakażeniem. Znamy najnowsze dane Resortu Zdrowia o liczbie chorych na COVID-19 w Polsce. Dane nie są obiecujące.

Koronawirus w Polsce: 1 czerwca

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące ilości nowych zakażeń oraz zgonów w przeciągu ostatnich kilkunastu godzin. Od wczorajszego popołudnia w Polsce potwierdzono testami 202 przypadki zakażenia koronawirusem. Dotyczą one województw:

– śląskiego (170),
– opolskiego (8),
– dolnośląskiego (6),
– wielkopolskiego (4),
– podlaskiego (3),
– pomorskiego (3),
– świętokrzyskiego (3),
– lubelskiego (2),
– lubuskiego (2),
– małopolskiego (1).

Niestety, powiększył się także bilans zgonów. W wyniku powikłań wywołanych przez COVID-19 śmierć poniosła 1 osoba. W związku z raportem PSSE Bydgoszcz dotyczącym jednego błędnie zaraportowanego przypadku zakażenia, został on odjęty ze statystyk. Do tej pory od początku epidemii koronawirusa odnotowano w Polsce łącznie 23 987 zakażeń. Wyzdrowiało już 11 449 osób, a 2 181 przebywa jeszcze w szpitalach.

Podróż samolotem w czasie epidemii

Wielu Polaków nie może już doczekać się wakacji i marzy o podróży za granicę. Niestety, tylko jeden kraj zgodził się przyjąć Polaków. Póki co, nie jest możliwe latanie za granicę i realizowane będą wyłącznie połączenia krajowe. Będą się one odbywały na specjalnych zasadach. Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że na lotniskach wprowadzone zostaną specjalne środki bezpieczeństwa, mające na celu ograniczenie do minimum ryzyka roznoszenia koronawirusa. Pasażerowie będą mieli mierzoną temperaturę przy wejściu do terminali. Co więcej, wstęp na teren lotniska będzie możliwy tylko dla pasażerów posiadających bilety. Konieczne będzie zachowanie dystansu społecznego (minimum 2 metry) oraz noszenie maseczek. Każdy podróżny będzie miał także obowiązek wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. W komunikacie ULC możemy przeczytać:

W celu ograniczenia bezpośredniego kontaktu między pasażerami a pracownikami lotnisk np. w punktach informacji, kontroli paszportowej czy odprawy zostaną zainstalowane ekrany ochronne. Pracownicy lotnisk będą zaopatrzeni w sprzęt ochronny, a terminale będą regularnie czyszczone i dezynfekowane.

W trakcie całej podróży wszyscy pasażerowie będą musieli zakrywać twarze.

Pasażerowie będą zobowiązani do zakrywania maseczką ust i nosa przez cały lot. Serwis pokładowy zostanie ograniczony, aby maksymalnie zmniejszyć bezpośredni kontakt pasażerów z załogą. Napoje i przekąski będą serwowane w indywidualnych opakowaniach. Pasażerowie będą zobowiązani do wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego przed lądowaniem.

Źródła: twitter.com, tvn24.pl
Fotografie: Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować