×

Koronawirus w McDonald’s! Sanepid pilnie poszukuje klientów lokalu

Koronawirus w McDonald’s na Śląsku! To rejon, który i tak przoduje w niechlubnych statystykach, dotyczących przyrostu zachorowań. Teraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny poszukuje klientów jednej z restauracji popularnej sieci fast food, którzy odwiedzili lokal w dniach 27 lipca – 2 sierpnia 2020 r.

Tego jeszcze nie było – ponad 800 zakażeń

Świat boryka się z pandemią koronawirusa od ponad siedmiu miesięcy. Polska niewiele krócej. Jednak takiego dziennego przyrostu zachorowań jeszcze nie odnotowano.

W dzisiejszym raporcie resort zdrowia poinformował o kolejnych 809 potwierdzonych przypadkach zakażenia! Ponownie najwięcej, bo aż 259 zakażonych, to mieszkańcy Śląska.

Bilans zachorowań niebezpiecznie się powiększa, a rząd przedstawił szczegóły dotyczące przywrócenia obostrzeń w części powiatów.

„Czerwona strefa” obejmuje kilka powiatów z województwa śląskiego: pszczyński, wodzisławski, rybnicki, Rudę Śląską i Rybnik.

Koronawirus w McDonald’s

Teraz koronawirus dotarł także do restauracji McDonald’s w Dąbrowie Górniczej przy ul. Katowickiej. Zaczęło się od wykrycia zakażenia u jednego z pracowników lokalu.

Jak wynika z oświadczenia restauracji, mężczyzna dowiedział się o zakażeniu 2 sierpnia i niezwłocznie powiadomił przełożonych. Kwarantannie poddano już pracowników, którzy mieli z nim kontakt. Wiemy już, że wśród 30 przebadanych pracowników, 3 osoby uzyskały dodatni wynik testu.

Sanepid poszukuje wszystkich osób, które pojawiły się w lokalu w dniach 27 lipca – 2 sierpnia i rozpoznają u siebie objawy choroby, charakterystyczne dla COVID-19. Dochodzenie epidemiologiczne trwa, ale restaurację ponownie otwarto. Wcześniej poddano ją jednak dezynfekcji, a do pracy zaangażowano osoby, które nie miała kontaktu z zakażonym.

Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny McDonald’s były i są przestrzegane z najwyższą starannością. Restrykcyjne procedury mycia oraz dezynfekcji są standardem systemu McDonald’s. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Każdy pracownik restauracji mający kontakt z gośćmi stosuje środki ochrony osobistej (maseczka lub przyłbica oraz rękawiczki)

– czytamy w oświadczeniu McDonald’s.

Z sanepidem można się skontaktować dzwoniąc pod numer: (32) 727-58-71, (32) 727-58-72 lub 536-746-412, lub wysyłając maila na adres: sekretariat@pssedg.pl.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować