×

U pracownika magazynu DHL wykryto koronawirusa. Firma uspokaja klientów

Pracownik magazynu DHL Parcel w Łodzi zachorował na COVID-19. Magazynierzy i kurierzy martwią się, czy nie zostali zarażeni. Firma zapewnia, że przestrzega procedur bezpieczeństwa.

Koronawirus w magazynie DHL

Zakażenie koronawirusem potwierdzono w ubiegłym tygodniu u pracownika magazynu DHL Parcel przy ul. Św. Teresy w Łodzi. Pozostali pracownicy zastanawiają się, czy sami nie zostali zarażeni. Firma zapewnia wprawdzie, że wszyscy, którzy mieli kontakt z zarażonym magazynierem, zostali odesłani na kwarantannę, jednak z wypowiedzi jednego z pracowników można wysnuć inny wniosek.

W rozmowie z portalem „Nasze Miasto” padła wypowiedź, mogąca sugerować, że zarażony magazynier miał kontakt z kurierami, którzy nadal rozwożą przesyłki.

My magazynierzy pracujemy normalnie, kurierzy wyjeżdżają do ludzi jakby nigdy nic.

Firma uspokaja

Jak zapewnia Magdalena Bugajło, dyrektor ds. Komunikacji i PR firmy DHL Parcel, nie ma powodu do niepokoju:

Z wielką troską i uważnością podeszliśmy do informacji o potwierdzeniu zachorowania naszego pracownika z magazynu w Łodzi, natychmiast wdrażając w życie przygotowane wcześniej procedury. W ramach podjętych działań profesjonalna firma zajmująca się dezynfekcją, zgodną ze standardami WHO, dokonała jej w naszym obiekcie obejmując wszystkie pomieszczenia biurowe, socjalne oraz budynek ochrony. Jesteśmy także w stałym kontakcie z Sanepidem oraz stosujemy się do wszystkich zaleceń i procedur obowiązujących w tej sytuacji.

W imieniu firmy zapewnia także, że wszyscy pracownicy, którzy bezpośrednio stykali się z zarażonym magazynierem, zostali zgodnie z procedurami, odizolowani:

Obecnie wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z pracownikiem, zgodnie z zaleceniami, przebywają na kwarantannie.

Przy okazji dyrektorka ds. Komunikacji i PR DHL Parcel przypomniała, że wszyscy pracownicy firmy są wyposażeni w maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne. Kurierzy wożą ze sobą mobilne dystrybutory wody do mycia rąk, a przesyłki można odbierać bezkontaktowo, bo nie ma konieczności niczego podpisywać.

Źródła: sieradz.naszemiasto.pl

Może Cię zainteresować